Wyłączamy światło w ramach akcji "Godzina dla Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 12:42
Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF) jest inicjatorem akcji Godzina dla Ziemi. Od 2007 roku w ostatnią sobotę marca każdy ma możliwość oznajmienia, że zależy mu na przyszłości naszej planety. Wystarczy wyłączyć światło między 20.30 a 21.30. 
Audio
  • "Godzina dla Ziemi" przypomina o naszym obowiązku wobec przyrody (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Denis Tabler/Shutterstock.com

Jodły, buki i jawory w Puszczy Karpackiej mają już ponad 300 lat, z tego powodu WWF Polska apeluje o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Właśnie tej inicjatywie poświęcona jest tegoroczna "Godzina dla Ziemi". Akcja zwracająca uwagę na ważne z punktu widzenia ekologii inicjatywy. Ambasadorem akcji jest aktor Marcin Dorociński, który razem z innymi aktywistami uczestniczy w happeningach na terenie całej Polski. - Te zwierzęta robią naprawdę dużo dobrego, choć zasygnalizowanie ich obecności, właśnie dzięki happeningom, to tak naprawdę krzyk o pomoc, bo niebawem może ich tu zabraknąć. Jeżeli całkowicie wytniemy Karpaty - wszystkie te cudowne, niezwykłe i dzikie gatunki mogą zniknąć - przekonywał.

- "Godzina dla Ziemi" jest symbolem. Poprzez akcję staramy się zwrócić uwagę, że Ziemia jest naszym wspólnym domem. Wiemy, że dla "przeciętnego Kowalskiego" to hasło może być zbyt ogólne, dlatego co roku staramy się promować jakieś wydarzenie, żeby to określenie uszczegółowić - mówił Dariusz Gatkowski z WWF Polska.

Czego dotyczy tegoroczna kampania w ramach akcji "Godzina dla Ziemi"? W jaki sposób efekty działań aktywistów z WWF mogą pomóc w ochronie naszego środowiska? Kiedy odbędzie się akcja i kto może wziąć w niej udział? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Dariusz Gatkowski, specjalista od bioróżnorodności z WWF Polska, w nagraniu rozmowy: Marcin Dorociński, ambasador akcji "Godzina dla Ziemi"

Data emisji: 20.03.2018

Godzina emisji: 16.05

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na pomoc rojom pszczół. Jak je chronić przed zagładą?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 19:15
Na początku XXI wieku zauważono drastyczny spadek liczebności rojów hodowanych w USA i niektórych krajach Europy. - W Stanach obecnie mamy ubytki sięgające nawet 60 procent. W Europie Zachodniej zaś to wartości rzędu 40 procent ubytków w pasiekach - ostrzega Robert Chrzanowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich "Polanka".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

W obronie zwierząt. "Nie dla cyrku, hodowli i łańcucha"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:00
Do laski marszałkowskiej wpłynął wreszcie dawno zapowiadany i długo dyskutowany projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. - W ten sposób chcemy wyeliminować patologię lub przynajmniej bardziej ją ograniczyć - tłumaczy poseł Krzysztof Czabański, członek parlamentarnego Zespółu Przyjaciół Zwierząt i jeden z wnioskodawców nowelizacji ustawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auta elektryczne. Przyszłość polskiej motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:38
Temat rozwoju elektromobilności powraca, gdy smog przeszkadza nam w funkcjonowaniu. Na razie jednak Polska raczkuje, jeżeli chodzi o auta elektryczne: jest ich w naszym kraju około 2 tysięcy, podczas, gdy Norwegowie korzystają ze 150 tysięcy tego typu aut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefy czystego transportu. Będą opłaty za wjazd do centrów miast?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 19:27
Rząd przyjął projekt ustawy o elektromobilności, która umożliwia ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miast. Po tzw. strefach czystego transportu będą mogły się poruszać tylko pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi - energią elektryczną i gazem ziemnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedzenie bio i eko – przepis na zdrowie czy chwyt marketingowy?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 13:25
Według badań Polacy są gotowi płacić więcej za żywność dobrej jakości. Przeszukujemy internet w celu ustalenia źródeł pochodzenia naszych produktów i częściej niż wielu innych Europejczyków czytamy informacje zawarte na etykietach.
rozwiń zwiń