X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
Audio
  • Jaka przyszłość czeka media w Polsce i na świecie? (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Treści tracą na znaczeniu, bo każdy może je tworzyć. Każdy może założyć bloga, a średnio wykształcony i nie znający realiów rynku czytelnik nie będzie w stanie zweryfikować informacji, które otrzyma Oliwia Drozd

- Największymi bolączkami, z którymi walka powinna być wyzwaniem tego roku, są fake newsy i patostreamingi. Mam też nadzieję na zwiększenie kontroli gigantów społecznościowych - mówiła Oliwia Drozd z Digital Communication Network. A jak tłumaczył Paweł Wieczorek, ważne także, by zmienić nastawienie i świadomość Polaków. - Te treści zanikną, jeśli odbiorcy nie będą chcieli ich oglądać, a niestety dziś sytuacja jest taka, że ludzie po nie sięgają - tłumaczył ekspert.

Coraz więcej osób czyta dziś dłuższe rzeczy: opisy, analizy. To dobry trend, w którym widzę szansę na rozwój mediów w Polsce. Paweł Wieczorek

Skąd biorą się fake newsy - kto je tworzy, a kto na nich zarabia? Kiedy takie fałszywe wiadomości stają się niebezpieczne? W jaki sposób zmienia się sposób konsumowania treści w sieci i czy rzeczywiście przyszłością są rozmowy wideo? jak zmienią się komunikatory? Czy media tradycyjne, jak radio i telewizja, mają szansę wygrać walkę z internetem o młodego odbiorcę, czy powinny stawiać wyłącznie na obecność w internecie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Oliwia Drozd (Digital Communication Network), Paweł Wieczorek (medioznawca Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 3.01.2018

Godzina emisji: 15.07

kd/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistyfikacje w internecie. Jak dajemy się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 18:01
Każdego dnia otrzymujemy średnio tyle informacji, ile nasi dziadkowie - rocznie. Jak w tej lawinie danych - głównie pojawiających się w internecie - odróżnić prawdę od kłamstwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe prawo UE - skuteczna walka z piractwem?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 19:00
- Nowa dyrektywa ma aktualizować prawo autorskie, trudno jest jednak stworzyć jednolite przepisy unijne, które jednocześnie dawałyby zarobek twórcom i przeciwdziałały piractwu - tłumaczyli goście Czwórki: Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe i Zbigniew Łukasiak z Polskiej Partii Piratów.
rozwiń zwiń