X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe strony w sieci: rzeźby na podstawie wykresów giełdowych, światło i kolor

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 18:58
Czy wykres akcji giełdowych można zamienić w formę sztuki? Okazuje się, że tak. 
Audio
  • Wirtualny spacer z Dominiką Klimek. Jakie strony warto śledzić w sieci? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Strona "The Art of Shares" na podstawie zgromadzonych przez stronę danych dotyczących akcji poszczególnych firm powstają futurystyczne figury 3D. 

- Pojawienie się takich rzeźb w przestrzeniach wystawienniczych sztuki współczesnej jest możliwe. Jak udowadnia strona, coraz częściej wielkie korporacje i firmy są coraz mocnej związane ze światem sztuki - komentowała Dominika Klimek. - To jeden z ciekawszych sposobów, na przedstawienie finansowych danych i związanych z nimi zjawisk - przekonywała.

Kolejna propozycja pochodzi od UV Hero. Strona "Visible Light Spectrum" poświęcona jest światłu. - W ciekawy sposób mamy podane informacje o podstawowych barwach światła: długości fali, częstotliwości i wykorzystaniu - opowiadała dziennikarka. Dowiemy się m.in. dlaczego jubilerzy wykorzystują do prezentacji biżuterii fioletowy kolor i dlaczego woda w pobliżu piaszczystych plaż ma piękny kolor. 

Opowiedzieliśmy też o stronie petitsmo.fr, która podpowiada, jak trafić na najciekawsze wystawy we Francji z informacjami o artystach, ich pracach i zaplanować własną trasę podróży. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 22.03.2019 

Godzina emisji: 16.39

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Twój komputer cię śledzi". Czy w internecie można być anonimowym?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 19:09
Według różnych badań od 11 do 16 proc. polskich firm przyznaje, że stosuje rozwiązania, które mają na celu śledzenie użytkowników, m.in. ich lokalizacji, na tej podstawie uzyskiwane są informacje m.in. o naszym miejscu zamieszkania i zatrudnienia. Wiele danych firmom przekazują o sobie sami internauci, i często robią to nieświadomie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi, wykształceni, bezrobotni. Czy warto studiować?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:18
Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej najszybciej z bezrobociem potrafią uporać się pracownicy fizyczni. Natomiast coraz wyższy procent osób zarejestrowanych w urzędach pracy i borykających się z jej brakiem stanowią absolwenci uniwersytetów i innych wyższych uczelni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swoboda poruszania i sztuka z recyklingu. Zaglądamy na wystawy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 16:40
Zwiedzanie zaczynamy od galerii Nedbalka na Słowacji, gdzie możemy oglądać retrospektywę prac Kolomana Sokola z lat 70. i 80. XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Slajdy z dzieciństwa, surrealizm i geometria

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:18
- Dzisiejsze zwiedzanie muzeów zaczynamy od Pragi, tam, w galerii Leica przez kilka najbliższych tygodni można oglądać prace Katy Sedlák - zapraszała dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek.
rozwiń zwiń