X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zapanować nad epidemią samotności?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:30
W którym momencie mówimy o introwertyzmie, a kiedy samotność - nawet ta z wyboru - staje się problemem? O tym w audycji Piotra Firana. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Valery Sidelnykov

Hikikomori - tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania bliższych relacji, a nawet - wychodzenia z domu. W Japonii według badań żyje już milion hikikomori, a termin ten określa się już mianem choroby społecznej. O czym mówi nam ta statystyka? Czy powinniśmy ingerować w potrzebę samotności? Jak żyje się samotnym? O tym w pierwszej godzinie "Czatu Czwórki". 

Zaś po godz. 16.05 na antenie Czwórki pojawi się Łukasz Kozak, dyrektor biblioteki cyfrowej Polona, mediewista i autor dwóch fanpage'y, które łącznie mają ok. 225 tys. obserwujących. Łukasz pasjonuje się dawnymi rycinami dziwacznych zwierząt, które publikuje na fb. Spotkać go na co dzień można w Bibliotece Narodowej. Uwielbia średniowieczne dziwności. W tym roku na koncert "muzyki dawnej" wybrał z Sonią Wronkowską psalmy z najsmakowitszymi frazami Kochanowskiego.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (10.04.) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane - choroba o tysiącu twarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:18
SM to nieuleczalna choroba układu nerwowego. Nazywana jest chorobą tysiąca twarzy, ponieważ u każdego pacjenta przebiega ona inaczej. Jak radzi sobie z nią Magda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalność nie istnieje? Na czym polega "błąd Kartezjusza"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:52
- Pojęcie normalności to efekt tzw. błędu Kartezjusza. Wielkiemu uczonemu zarzuca się, że popełnił błąd zasadniczy. Wprowadził w naszą mentalność, kulturę, a nawet cywilizację myślenie w kategoriach normy, czyli racjonalne myślenie o świecie - mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anatomia śmiechu. Dlaczego się śmiejemy?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 14:32
- Śmiech ma w naszym życiu bardzo wiele ważnych funkcji. Pozwala przełamywać lody i nas odpręża. Powoduje, że jesteśmy dla siebie bardziej życzliwi - tłumaczy dr Magdalena Babiszewska, antropolog.
rozwiń zwiń