Up To Date Festival. Białystok wyznacza trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 17:18
Przyroda, zabytki, pełni pasji mieszkańcy, ciekawe przedsięwzięcia artystyczne - to wszystko sprawia, że w Białymstoku modnie jest bywać. Czwórka wie to od lat i dlatego w tym roku znów nas spotkacie na Up To Date Festival od 3 do 5 września. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W Czwórce przygotowaliśmy trzy audycje specjalne. W "BEATmaszynie" na żywo ze Stadionu Miejskiego w Białymstoku zajrzymy za kulisy tego wydarzenia, w "Planacji dżwięków" opowiemy o Salonie Ambientu, a w sobotę od godz. 21 zapraszam na moją audycję festiwalową Kamil Jasieński 

Techno idzie w parze z rapem

- Pochodzę z Białegostoku i brałem udział w tym festiwalu, zanim jeszcze zacząłem pracować w Czwórce. Przegapiłem tylko jedną, pierwszą, odsłonę - wspomina Kamil Jasieński. - Up To Date to jedna z pierwszych imprez w naszym kraju, której organizatorzy w tak nieoczywisty sposób podeszli do tworzenia line-upu, a mianowicie połączyli techno z rapem, wówczas bardzo odległe od siebie światy.

Wszyscy jesteśmy ogórkami / We're all cucumbers / Up To Date Festival

Posłuchaj
08:21 CZWÓRKA Czat Czworki - up to date 02 09 2021.mp3 Up To Date - na czym polega fenomen festiwalu? (Czat Czwórki/Czwórka)

Zobacz
wh0 wh0 Christiana Melnyk 1200.jpg
Jacek Prościński jako wh0wh0 wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki

Festiwal "zrób to sam"

Każdego roku - od ponad dekady - Up To Date Festival odwiedza ponad 10 tys. gości, zaś wydarzenia festiwalowe odbywają się w różnorodnych przestrzeniach, takich jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. - Mimo że imprezę doceniły już zagraniczne media i dziennikarze muzyczni, Up To Date nadal ma charakter DIY, zróbmy to sami - opowiada dziennikarz Czwórki. - Organizatorzy tworzą festiwal od podstaw, sami decydują o tym, kogo zaprosić, nie zatrudniają bookerów ani scenografów. Wszystko to, z czym spotykamy się na festiwalu, jest dziełem ich wyobraźni, ich pasji oraz ich rąk. 

Czwórka na Up To Date Festival - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>

Zobacz
utdf 1200.jpg
Ekipa Up To Date przejęła Czwórkę. Posłuchaj, co się działo

Idol boomerów i kwadratowy rap

Czwórka od lat jest patronem medialnym wydarzenia, ostatnio także je współorganizuje i ma też własną scenę. - Jeśli chodzi o brzmienia, to Up To Date w wielu punktach zazębia się z tym, co gramy na naszej antenie - wyjaśnia rozmówca Piotra Firana. - Czwarta Scena Czwórki powstanie w Białymstoku już po raz piąty. Tym razem wystąpią na niej Zdechły Osa, Belmondawg, Młody Dzban, RAU, Hałastra, Pejzaż, wh0wh0​ i Harper.

Up To Date Festival 2021 Up To Date Festival 2021

Na pozostałych scenach usłyszymy m.in. Animistic Beliefs, Avtomat, Earth Trax, Bartosz Kruczyński live, BLU TERRA live, Blazej Malinowski, DJ MELL G, Neel, Oscar Mulero, Posij, PRIVACY, Shifted live, Simo Cell, UMWELT & EFRÉN MUR live AV "Subversive territory".

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Kamil Jasieński (dziennikarz Czwórki)

Data emisji: 02.09.2021

Godzina emisji: 15.15

kul

Czytaj także

Rytuały w życiu codziennym. Czy ich potrzebujemy?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 17:30
W Japonii mamy ceremonię picia herbaty. Znamy duńskie hygge i szwedzkie lagom, a na Wyspach Owczych jest hugni, które oznacza zwycięską walkę z samotnością, wspieranie się i dodawanie sobie otuchy. Sprawdzamy, czy rytuały wzmacniają nasze poczucie szczęścia i czy pomagają nam w życiu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania British Council. "Młodzi ludzie są zadowoleni z życia"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:19
- Młodzi ludzie są zadowoleni ze swojego życia, ale ważne są dla nich problemy globalne, jak edukacja czy zmiany klimatyczne - tłumaczyła Julia Płachecka z British Council.
rozwiń zwiń