Na czym oglądać Euro 2020?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 14:28
Polacy kupują coraz większe telewizory. Jedna z firm technologicznych  szacuje, że jest to już stała tendencja rynkowa i coraz częściej będziemy sięgali po ekrany o przekątnej 65 cali, a nawet te mające 75 czy 85 cali. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/gualtiero boffi

Dane statystyczne mówią, że ze sklepowych półek nie znikają już telewizory 50”, tylko 65” albo ekrany kinowe o przekątnej 75 czy 85 cali.

Przez czas pandemii z telewizorów korzystamy częściej. Na przyszły rok zapowiedziano zmiany sygnału telewizyjnego. Te czynniki sprawiają, że pierwszy raz od wielu lat, rynek telewizorów Polsce wróci do poziomu ok. 2,2–2,5 mln sztuk. A wartościowo będzie to wzrost o kolejne 20–30 proc. Sprawdzimy jakie telewizory wybieramy i czemu.

Posłuchaj:

 

W audycji także:  

  • Recenzja gry- Final Fantasy 7 Remake  Intergrade  - ta kampania przenosi nas do świata znanego jako Gaia, gdzie przemysłowe technologie łączą się z tradycyjnymi elementami fantasy. 
  • Test aplikacji stworzonej przez uczniów- Kamil Łazarski, Piotr Gołąb i Krzysztof Usnarski, uczniowie klasy maturalnej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach przygotują aplikację dla mieszkańców miasta, która ma usprawnić odbiór śmieci.
  • Serwis kulturalny
  • Serwis muzyczny

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem we wtorek (22.06) po godz. 17.05 zaprosi Kuba Marcinowicz.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka telewizor technologie

Czytaj także

Jak artyści przenieśli "Solaris" w rozszerzoną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 11:38
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Jego powieść "Solaris" od lat dostarcza wielu inspiracji. Artyści zaproszeni do tworzenia artystycznej aplikacji SOL.AR.IS wykreowali mimoidy, symetriady, asymetriady w rozszerzonej rzeczywistości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w oznaczeniach AGD i RTV. Skala od A do G, znikają "plusy"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 13:02
Od początku marca tego roku na etykietach na sprzętu RTV i AGD nie zobaczymy już "plusów". Nową uproszczoną skalę energooszczędności stanowić mają literki od A do G.
rozwiń zwiń