Polskie Radio
Section05
rtv

Drugie życie przedmiotów. Czy naprawa jest lepsza od wymiany?

Naprawiaj, nie wyrzucaj. Niby proste hasło, ale jakże trudne do zrealizowania w XXI w. Zarówno przez tempo naszego życia jak i produkcji gospodarczej, bardzo często decydujemy się za zakup nowego tostera, mikrofalówki czy innego urządzenia, kiedy się popsuje. Nie musi tak jednak być, a grono ludzi, którzy starają się naprawiać zamiast wyrzucać, jest zaskakująco szerokie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Raf Uzar Bartosz Bielecki rtv sprzęt

Sprzęt RTV pamiętający czasy PRL. Sentyment i... dobry biznes

- Dzisiaj, żeby kupić jakikolwiek sprzęt RTV, idzie się po prostu do sklepu albo klika się w internecie. Natomiast wtedy było tak, że tego przecież w sklepach nie było i zdobycie każdego takiego sprzętu to była przygoda. Niektórzy potrafili jechać np. z Warszawy do Katowic, żeby w sklepie górniczym kupić kolumny - mówił w "Czterech porach roku" Krzysztof Sagan, założyciel serwisu RadioPolska.pl, pasjonat radia i kolekcjoner starego sprzętu grającego.
Zobacz więcej na temat:  technika historia PRL Roman Czejarek telewizja historia radiofonii sprzęt dla audiofila rtv

Jerzy Kornowicz: opłata reprograficzna służy wszystkim

- Rozwiązanie to służy producentom sprzętu elektronicznego, bo pozwala im się ucywilizować i nadal czerpać zyski w ramach mechanizmu napędzania atrakcyjności ich produktów przez zasoby internetu. Służy też społeczeństwu, bo ma lepiej wyposażony internet. Wreszcie służy polskiej kulturze, bo staje się ona konkurencyjna oraz władzy, która znajduje zbalansowany mechanizm równowagi pomiędzy różnymi racjami - mówił w "Poranku Dwójki" Jerzy Kornowicz, kompozytor.
Zobacz więcej na temat:  opłata Paweł Siwek Dwójka sprzęt rtv ubezpieczenie zdrowotne KULTURA