Mapa Wiedzy 2.0 - przewodnik po maturalnych powtórkach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 11:01
Tegoroczni maturzyści egzaminy mają już za sobą. W przygotowaniach pomagali im m.in. autorzy projektu Mapa Wiedzy 2.0, którzy teraz szykują się na kolejne lata wsparcia uczniów. 
Dzięki Mapie Wiedzy 2.0 znajdziemy webinary, które pomogą nam przygotować się do matury
Dzięki Mapie Wiedzy 2.0 znajdziemy webinary, które pomogą nam przygotować się do maturyFoto: shutterstock/THE YOOTH

Mapa Wiedzy 2.0 to pierwsze social media dla uczniów, agregator informacji o darmowych kursach, webinarach. - Ta platforma wszystko w sobie skupia. Działa tak, że zgłaszają się do nas organizatorzy przeróżnych wydarzeń dla uczniów, albo my ich wyszukujemy, rejestrują się u nas i mogą dodawać swoje wydarzenia do Mapy Wiedzy - mówią Michał Płócienniczak i Piotr Dębicki, liderzy projektu Mapa Wiedzy 2.0., tegoroczni maturzyści. - Za pośrednictwem naszej platformy te inicjatywy docierają do uczniów, maturzystów. Wśród morza propozycji są powtórki materiału maturalnego z przeróżnych przedmiotów, ale też warsztaty psychologiczne, np. jak radzić sobie ze stresem przed maturą. 

Niektórzy uczniowie do matury zaczynają się uczyć już od pierwszej klasy szkoły średniej, inni zostawiają przygotowanie do egzaminu dojrzałości na ostatnie trzy miesiące. Goście Czwórki uważają, że każda z tych dróg jest dobra, a wszystko zależy od naszego planu na siebie. - Można się do matury uczyć już od pierwszej klasy, ale wiadomo: nie każdy jest tak idealnym uczniem - oceniają. - Wystarczy też powtórzyć materiał do egzaminu w czwartej klasie. Nasz projekt prowadzimy od dwóch lat i widzimy, że zagadnienia się powtarzają, a każdy webinar, w którym uczestniczymy, jest krokiem do lepszego wyniku na maturze. 


Posłuchaj
25:02 czwórka top 01.06.2023.mp3 Mapa Wiedzy 2.0 - gdzie szukać maturalnych powtórek? (TOP/Czwórka)

 

Nadchodzi czas wakacji. Michał Płócienniczak i Piotr Dębicki poświęcą go na analizy ostatniego roku działania Mapy Wiedzy 2.0. A pracy jest sporo, bo skorzystało z niej aż 10.000 unikalnych użytkowników, większość z nich odwiedziła platformę więcej niż raz. - Ruch był duży, mamy bardzo dużo nowych wniosków - podkreślają. - Maturzystom zaproponowaliśmy przez ostatni rok około 200 webinarów. Nasz zespół to 7 osób, z dwóch różnych miast, czterech szkół. To pokazuje też, w jakich czasach żyjemy - odnajdując się gdzieś w sieci, możemy tworzyć wielkie rzeczy. 

Powtórki materiału maturalnego proponowane przez Mapę Wiedzy 2.0 w formie webinarów mają różną długość i zakres tematyczny. Niektóre z nich mogą trwać godzinę, inne - aż pięć. Warto skorzystać z tego, co nam potrzebne. - Mapa Wiedzy 2.0 pozwala uczniom zaoszczędzić czas, niezbędny im na naukę. Okazuje się, że 80 procent uczniów nie korzysta z webinarów, bo nie mają czasu ich szukać  - uważają liderzy projektu. - Dzięki Mapie Wiedzy maturzyści nie muszą sami szukać tych kursów, u nas odnajdą te informacje, i są to informacje sprawdzone. 

Czytaj także:

Michał Płócienniczak i Piotr Dębicki są również tegorocznymi maturzystami. Tym którzy egzamin dojrzałości napiszą w nadchodzących latach, polecają systematyczną naukę, powtórki, nadrabianie tego, z czym mają problem. - Siadając do nauki, warto się skupić, wyciszyć, wyłączyć telefon, odciąć od bodźców zewnętrznych - polecają. - Nie można też zapominać o przerwach w zdobywaniu wiedzy, one są ważne. Warto też uważać na tzw. pewniki na maturze, lepiej opanować cały materiał, niż liczyć na to, że maturalne przewidywania się sprawdzą - podpowiadają. 

Posłuchaj:

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jeremi Angowski

Goście: Michał Płócienniczak i Piotr Dębicki (liderzy projektu Mapa Wiedzy 2.0.)

Data emisji: 01.06.2023

Godzina emisji: 17.23

pj

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co robią młodzi w internecie? "Rozrywka, muzyka, ale nie edukacja"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 17:56
- Dla ludzi urodzonych po 2010 roku, internet to naturalne środowisko, korzystają więc z niego inaczej niż ich starsi koledzy. Kilkadziesiąt procent tych osób surfuje po sieci więcej niż cztery godziny każdego dnia - mówił Jacek Walaszczyk, ekspert nowych technologii. 
rozwiń zwiń