X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzybobranie im. Johna Cage'a. Spotkania kultury w rytmie natury

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:48
Grzybobranie to plenerowe wydarzenie inspirowane życiem i strategiami twórczymi Johna Cage'a - artysty blisko przyrody i jej wewnętrznego rytmu, który swoją twórczość podporządkował zasadom jej funkcjonowania.
Audio
  • Odnaleźć las. Weź to, co na miejscu, telefon zostaw w domu (Sztuka jedzenia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay

miód1200.jpg
"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

- Grzybobranie im. Johna Cage'a wchodzi w zakres działań performatywnych. Pokazuję wykreowaną rzeczywistość, w którą odbiorca może wejść tak, jak chce - mówiła współtwórczyni projektu Monika Kucia.

- Wydarzenie ma charakter interaktywny. Chodzi o wymianę pomiędzy nadawcą a odbiorcą, chcemy znieść te granice. Z biernego obserwatora nagle stajesz się uczestnikiem - opowiadała artystka. 

Spotkanie jest na pograniczu spektaklu, wydarzeń artystycznych i zawsze oscyluje wokół jedzenia. W jaki sposób? O tym mówiliśmy w "Sztuce jedzenia". Wyjaśnialiśmy też, jak "artystyczne grzybobranie" różni się od tego, które znamy? Czy chodzi w nim o grzyby i co wspólnego ma z tym wszystkim John Cage. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sztuka jedzenia

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Gość: Monika Kucia (artystka, wzięła udział w projekcie "Grzybobranie im. Johna Cage'a"), Maciej Markowski (pomysłodawca i organizator "Grzybobrania")

Data emisji: 2.09.2018

Godzina emisji: 15.11

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:25
Pod koniec sierpia w Baligrodzie odbędzie się niezwykły festiwal. W zapierających dech okolicznościach przyrody będziemy mogli spotkać się z muzyką, sztuką i kulturą. 
rozwiń zwiń