X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z podwórka na scenę z Mieczysławem Foggiem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 11:59
"Chłopak z Woli" to tytuł reportażu Jerzego Swalskiego o Bogdanie Jaczewskim, warsawianiście, poecie i wokaliście, który występował z Mieczysławem Foggiem. Reportaż powstał w 1990 roku.
Audio
  • Bogdan Jaczewski o Mieczysławie Foggu i swojej miłości do Woli, jednej z dzielnic Warszawy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Mieczysław Fogg podczas spaceru po Warszawie w 1961 roku
Mieczysław Fogg podczas spaceru po Warszawie w 1961 rokuFoto: PAP/Cezary Langda

- Na tym podwórzu, gdzie teraz stoimy biegałem, jeździłem na rowerze czy hulajnodze. Wtedy hulajnogi były własnej roboty. Strasznie furkotały, ale to było w modzie, więc jeździliśmy z kolegami - wspominał w reportażu Jaczewski. Mówił także o swoim wielkim sentymencie do Woli, dzielnicy, w której się wychowywał, i której poświęcił większość swoich wierszy i piosenek.

Bogdan Jaczewski Słyszymy tu wróble, a dla mnie to te same wróble, co śpiewały i kiedyś. Tu się od lat nic nie zmienia, choć nie ma już orkiestr podwórkowych. Kiedyś co niedziela z rana "rżnęły" przeboje na czasie: "Ostatnią niedzielę", czy "Tango Milonga", a w tym czasie ludzie trzepali dywany na trzepakach. To miało urok!

W reportażu usłyszeliśmy także nagrania fragmentów utworów Mieczysława Fogga w wykonaniu Bogdana Jaczewskiego, a on sam wspominał wspólne występy z piosenkarzem. Jak brzmiał ten "bardzo warszawski" duet i za co sam Mieczysław Fogg podziwiał Jaczewskiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania urodzinowego cyklu "Cztery Dychy".

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 6.30

kd/jsz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piątkowy wieczór oczami strażników miejskich

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 13:00
W piątek w Warszawie wiślane bulwary, parki i skwery zamieniają się w "imprezownie". Jak wygląda przedsmak weekendu z perspektywy funkcjonariuszy straży miejskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie bobra w... centrum Warszawy!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 09:30
W stolicy Polski, bardzo blisko zabudowań, pojawia się coraz więcej dzikich zwierząt. Jakie okazy można spotkać w Warszawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyna, która chodzi po dachach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:20
Była już na iglicy Pałacu Kultury, wspięła się też na większość nowoczesnych wieżowców w Warszawie. Pasją Aleksandry Łogusz jest fotografowanie miasta z perspektywy dachów budynków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bródno - kiedyś chaty, dziś wielka płyta

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 14:40
W początkach XX wieku warszawska dzielnica Bródno była drewnianą wsią. - Niektórzy mówią, że domy zbudowano z dawnych kryp, którymi spławiano drewno, inni - że z podkładów kolejowych - mówi Bartosz Wieczorek, twórca albumu o historii tego miejsca.
rozwiń zwiń