X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum OdBudowy. Nie tylko dla miłośników architektury

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 12:29
Muzeum OdBudowy ma stać się instytucją "od budowy" - będą tam m.in. eksponowane dokumenty i projekty architektoniczne stołecznych budynków, czy archiwalne fotografie dokumentujące nieistniejące już obiekty.
Audio
  • O planowanym Muzeum OdBudowy opowiada Malwina Piorun (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Osiedle domków fińskich na Jazdowie w Warszawie. To w tym budynku mieścić się będzie Muzeum OdBudowy
Osiedle domków fińskich na Jazdowie w Warszawie. To w tym budynku mieścić się będzie Muzeum OdBudowyFoto: Malwina Piorun

Malwina Piorun Chcemy spotykać się z ludźmi, którzy na co dzień interesują się architekturą stolicy, ale także z tymi, którzy wciąż pamiętają jej dawne zabudowania. Muzeum ma być miejscem spotkań i dyskusji.

- To projekt wciąż w trakcie realizacji. Wierzymy, że pierwszą wystawę uda się zorganizować jak najszybciej. Dotychczas jednak już realizowaliśmy różne wydarzenia, skupiające rzesze osób chętnych, by z nami współpracować - opowiadał Malwin Piorun.

Poza działalnością wystawienniczą, Muzeum OdBudowy organizować będzie prelekcje i prezentacje poruszające tematykę stołecznego budownictwa, zarówno dawnego jak i współczesnego. Prowadzone będą debaty nad kształtem i zmianami wprowadzanymi w planach zagospodarowania przestrzennego stolicy oraz jej układu, a także nad problemem ochrony warszawskich obiektów zabytkowych.

Malwina Piorun Chcemy organizować głównie wystawy czasowe ze względu na przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Eksponaty będzie można prezentować także na zewnątrz budynku.

Muzeum powstało z inicjatywy oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie i będzie mieścić się w jednym z fińskich domków na stołecznym osiedlu Jazdów. Co jeszcze czekać będzie na gości tej instytucji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Malwina Piorun (Muzeum OdBudowy)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko "Wiedźmin". Historia polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 17:10
Polscy twórcy gier należą do ścisłej czołówki europejskiej, a nawet światowej - podkreślają organizatorzy wystawy "Digital Dreamers". Początki branży sięgają lat 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z podwórka na scenę z Mieczysławem Foggiem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 11:59
"Chłopak z Woli" to tytuł reportażu Jerzego Swalskiego o Bogdanie Jaczewskim, warsawianiście, poecie i wokaliście, który występował z Mieczysławem Foggiem. Reportaż powstał w 1990 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa subiektywnym okiem jej mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:27
Gośćmi Kamila Jasieńskiego w "Pierwsze słyszę" byli tym razem zapaleni Warszawiacy i blogerzy współtworzący stołeczną "Pańską skórkę" - Mateusz Kaczyński i Andrzej Jędrzejczak. Co "eleganckiego", a co "frajerskiego" wydarzyło się w Warszawie w zeszłym roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiński Nowy Rok. Tym razem patronuje mu Kogut

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:05
Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość. - Kogut oznacza też współpracę i ważny jest pierwiastek, który mu towarzyszy. Ogień oznacza, że wszystko może iść gwałtownie w dobrą lub złą stronę - wyjaśnia w Czwórce Zuzanna Krzysztofik z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.    
rozwiń zwiń