Kultura w sieci dostępna dla wszystkich?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 20:08
Spółdzielnia Kultury to internetowa przestrzeń - tablica ogłoszeń, gdzie wszyscy chętni nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami, sprzętem, produktami kultury.
Audio
  • Greta Droździel-Papuga opowiada o projekcie Spółdzielnia Kultury (pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/GaudiLab

teatr scena aktorka 1200.jpg
"Współczesny teatr ucieka od tradycji i dyscypliny"

Dziś na stronach Spółdzielni znajduje się ponad 60 elementów, są one udostępniane z przeznaczeniem do działań niekomercyjnych, społeczno-kulturalnych. Każdy może dodać swoją treść, a także korzystać z tej bazy. - Chodzi o to, by głównie różne instytucje kultury i organizacje pozarządowe, klubokawiarnie, czy domy sąsiedzkie, czyli miejsca, które mają jakieś zasoby, np. sale, dzieliły się przedmiotami czy umiejętnościami ludzi bezpłatnie, gdy ktoś chce zorganizować wydarzenie publiczne, otwarte, w swojej dzielnicy - opowiadała Greta Droździel-Papuga, koordynatorka projektu. - Strona kierowana jest także do osób prywatnych.

Skąd wziął się pomysł stworzenia takiej internetowej tablicy ogłoszeń i co trzeba zrobić, by stać się częścią tego projektu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Greta Droździel-Papuga (koordynatorka projektu Spółdzielnia Kultury)

Data emisji: 24.04.2017

Godzina emisji: 8.10

kd/kul

Czytaj także

Polski YouTube - nowe trendy. "Youtuberzy to celebryci i rockstary"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 14:03
- Youtuberzy to dziś liderzy opinii, którzy mają realną władzę, szczególnie wśród młodych odbiorców - mówi Konrad Jerin. - To gwiazdy takiego kalibru, że chcemy oglądać ich prywatne reality shows.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Złapane w sieci. Autorski przegląd internetu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 11:20
Co w ostatnim tygodniu zelektryzowało internautów, który youtuber zebrał najwięcej polubień i kto zasługuje na tytuł króla sieci? Zapraszamy na autorski przegląd informacji z sieci Mateusza Murawskiego z "Noizz.pl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Efekt ekranu". Teksty o nowej kulturze cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 10:50
- "Efekt ekranu" zbiera teksty wydawane od 8 lat na łamach Dwutygodnika.com. Są tu też teksty nowe. To opowieść o "internetach" ostatniej dekady - jej podsumowanie - mówi Zofia Król, redaktor naczelna Dwutygodnika.com.  
rozwiń zwiń