X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Efekt ekranu". Teksty o nowej kulturze cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 10:50
- "Efekt ekranu" zbiera teksty wydawane od 8 lat na łamach Dwutygodnika.com. Są tu też teksty nowe. To opowieść o "internetach" ostatniej dekady - jej podsumowanie - mówi Zofia Król, redaktor naczelna Dwutygodnika.com.  
Audio
  • "Efekt ekranu". Opowieść o rozczarowaniu internetem? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Viewvie/Shutterstock.com

Sebastian Smoliński Teksty zebrane w "Efekcie ekranu" mają charakter otwarty. Nie tylko opisują zjawiska, ale też stawiają pytania, ponieważ internet to żywy organizm

Wydany przez Narodowy Instytut Audiowizualny "Efekt ekranu" pokazuje różne aspekty globalnej sieci - od wirtualnej rzeczywistości, elektronicznej literatury, poprzez zjawisko "slow web" i stare technologie, które się nie upowszechniły, aż po postinternet, prywatność i suchary. - Zjawiska, które w internecie są teraz powszechne, pojawiły się już jakiś czas temu. Nasi autorzy to osoby świadome nowych narzędzi. Już wtedy wiedzieli, które rzeczy trzeba wychwytywać - tłumaczy Zofia Król.

Wśród autorów, których teksty na stronach "Efektu ekranu" znajdziemy są między innymi: Aleksandra Przegalińska, Jakub Dymek, Olga Drenda, Marek Krajewski, Iwona Kurz oraz Sebastian Smoliński. Ten ostatni zajmuje się tematyką internetowych sucharów, kwasów i betonów, o której także mówi w "Pierwsze słyszę". - Wydaje mi się, że suchary najlepiej tworzyć we własnym języku - przekonuje autor.

Sprawdź też:
komputer dziewczyna smutek2 1200.jpg
Facebook, Twitter, Instagram sprawią, że będziesz... samotny?

Czym zatem charakteryzują się polskie suchary, czemu "Efekt ekranu" jest książką wydaną na koniec pewnej epoki Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz dlaczego jej lektura może nas nastrajać pesymistycznie - tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Zofia Król (redaktor naczelna, Dwutygodnik.com), Sebastian Smoliński (autor tekstów o kulturze)

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pułapka nowoczesności. Dokąd zmierza dziennikarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 13:15
- Dzisiaj chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze "jadło", żeby było szybko - mówił gość "Stacji Kultura" Michał Olszewski, pisarz i publicysta. Jakie przesłanie niesie jego nowa powieść "#Upał"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Psie sucharki". Filozofia życia na czterech łapach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:30
- "Psie sucharki" to swego rodzaju notatka, a ich głównym punktem wyjścia są wirtualne dialogi z moim psem Kapslem - mówi w Czwórce Maria Apoleika, autorka jednoaktówek o psiej doli i niedoli, której fanpage podbija serca internautów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. Staje się codziennością?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:00
- Zauważyliśmy, że w sieci temat wirtualnej rzeczywistości ostatnio pojawia się nie tylko w kontekstach nerdowskich - tłumaczy w Czwórce Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów, który opracował raport "Wirtualna rzeczywistość nie tylko dla nerdów".
rozwiń zwiń