"Plakiat" wystawia czerwoną kartkę komercji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 15:24
Maks Bereski, nałogowy kinoman, który łączy swą pasję designerską z miłością do "ruchomego obrazu", to autor fanpage’a "Plakiat", w którym prezentuje m.in. alternatywny, w założeniu niekomercyjny, design plakatów filmowych.
Audio
  • Prace i inspiracje Maksa Bereskiego, autora "Plakiatu" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Maks Bereski
Maks BereskiFoto: arch. prywatne

Jego prace nawiązują do lat świetności polskiej szkoły plakatu. - Polska jest kolebką plakatu, a z naszych prac możemy być dumni - przekonywał gośc Kamila Jasieńskiego. - Podoba mi się minimalistyczny, symboliczny i niekomercyjny sposób myślenia. W pewnym sensie to, co robię, również jest "pokazaniem języka" komercji - opowiadał.

Jak tworzy swoje prace i skąd czerpie pomysły dla alternatywnych wersji kinowych plakatów? Którzy z twórców stali się inspiracją dla Maksa Bereskiego i za co warto docenić współczesny polski plakat? O tym w nagraniu audycji "Pierwsze słyszę". W programie mówiliśmy także o festiwalu "Animocje", podczas którego gość Czwórki będzie jurorem.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Maks Bereski (rysownik, plakacista, autor fanpage’a "Plakiat")

Data emisji: 25.04.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/mz

Czytaj także

Afryka w komiksie. Jak rysować tamtejsze mity?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 12:00
W Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie spotkania dotyczące kultury afrykańskiej mają już kilkuletnią tradycję, a towarzyszą im warsztaty "Kultury, mity i postaci Afryki w komiksie", na których można tamtejsze mity zawrzeć w obrazkowych historiach.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plakaty jak winylowe płyty. Popadną w zapomnienie?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 12:55
- Współczesna sztuka wiąże się z działaniem na różnych płaszczyznach. Plakat także rozwija się wielotorowo - mówił w Czwórce Jonasz Koperkiewicz, doktorant na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografia cyfrowa. Od teorii do praktyki?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 10:00
"Teoria i estetyka fotografii cyfrowej" pod redakcją dr. hab. Piotra Zawojskiego to zróżnicowane, naukowe spojrzenia na tę nową i gwałtownie rozwijającą się gałąź sztuk plastycznych. - W Polsce do tej pory brakowało takiego ujęcia fotografii cyfrowej - podkreśla specjalista. Jak zatem tę dziedzinę najlepiej zdefiniować?   
rozwiń zwiń