Prawie Kino Letnie. Filmy przy blasku księżyca

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 15:08
- Nazwa naszego mini festiwalu wzięła się od nazwy naszego projektu Prawie Kino, w ramach którego organizujemy na uniwersytetach w całej Polsce spotkania z filmowymi twórcami - tłumaczyła w rozmowie z Mateuszem Kulikiem Julia Kasprzak, koordynatorka projektu Prawie Kino Letnie. 
Audio
  • Co w programie 3. edycji Prawie Kina Letniego? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Na zdjęciu: Krzysztof Bagiński,  Michał Huszcza, grający w filmie Wszystkie nieprzespane noce
Na zdjęciu: Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, grający w filmie "Wszystkie nieprzespane noce"Foto: materiały prasowe
Sprawdź też:
3.-PRAWIE-KINO-LETNIE---grafika1200.jpg
3. Prawie Kino Letnie

W dniach 15-17 czerwca na Małym Dziedzińcu Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego odbywa się objęta Czwórkowym patronatem 3. edycja Prawie Kina Letniego. W ciągu tych trzech dni, po przekroczeniu uniwersyteckiej bramy możemy przenieść się do świata filmowych wrażeń, a za sprawą magii srebrnego ekranu udać się w prawdziwą podróż po filmowych miastach świata. - Projekcje zaczynamy dniem warszawskim. Pokażemy dwa filmy, które dzieją się w Warszawie: klasyk Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje" oraz obraz Michała Marczaka w pewnym sensie do niego nawiązujący, czyli "Wszystkie nieprzespane noce". To będzie pierwsza projekcja tego filmu w kinie plenerowym - chwaliła się Julia Kasprzak.

Posłuchaj też:
kino publiczność strach 1200x660.jpg
Festiwal Filmów Kultowych. Święto kina gatunkowego

W "Pierwsze słyszę" koordynatorka Prawie Kina Letniego opowiadała też o powstaniu tego projektu trzy lata temu oraz o tym, co czeka na widzów w trakcie kolejnych dni wydarzenia. - Zatrzymamy się w Stanach Zjednoczonych, a potem wrócimy do Europy - zdradzała. Jakie klasyczne i współczesne filmy z tych dwóch miejsc zobaczymy? Więcej o tym w nagraniu całej rozmowy z Czwórkowego studia.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Julia Kasprzak (koordynatorka projektu Prawie Kino Letnie)

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kd

Czytaj także

Kino patriotyczne. "Chodzi przede wszystkim o treść"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:54
- Trudno skondensować i skrystalizować definicję filmu patriotycznego. Zależy ona na przykład od tego, czy mamy do czynienia z krytykami z opcji prawicowej, albo lewicowej. Czy na przykład patriotycznym nie może być film, który w pozytywnym świetle przedstawia współczesną Polskę? - zastanawiał się w Stacji Kultura Jakub Koisz, niezależny krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 14:36
Po "Galeriankach" mówiła, że więcej nie zrobi filmu o nastolatkach, podobnie było po "Bejbi blues", jednak jej najnowsza produkcja "Szatan kazał tańczyć" dotyka podobnych wątków. - Jak mówisz, że nigdy więcej czegoś nie zrobisz, to wychodzi odwrotnie. Chciałabym zrobić film, dziejący się w innym świecie - mówiła reżyserka Kasia Rosłaniec.     
rozwiń zwiń