X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kino klasy B w Muranowie. Selekcja najlepszych "złych" filmów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:04
W kinie Muranów po raz kolejny zagoszczą filmy uznane za najgorsze produkcje międzynarodowej kinematografii. Chętnych na seanse nie brakuje. 
Audio
  • Najlepsze z najgorszych. Andrzej Trzopek o filmy klasy B w Muranowie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Animacja, zdjęcie ilustracyjne
Animacja, zdjęcie ilustracyjneFoto: DasWortgewand/Pixabay

Nasza publiczność doskonale rozumie specyfikę tego gatunku. Korespondują z ekranem - klaszczą, cytują dialogi i sytuacje. Te pokazy to nasz sposób celebracji kina Andrzej Trzopek

Tym razem organizatorzy cyklu zaproponują widzom najbardziej kuriozalne filmy wyprodukowane w złotym okresie kina klasy B, czyli latach 50. i 60. - Większość tych produkcji była tworzona na potrzeby kina samochodowego. Produkowano dużo w krótkim czasie. Część z filmów była przemontowywana, z jednej produkcji robione były kolejne, stąd prawdopodobnie wynikała ich niska jakość - tłumaczył Andrzej Trzopek z warszawskiego kina Muranów.

- Twórców napędzała pasja. Sam Roger Corman, papież "złego" kina, wyprodukował 320 filmów, w 2010 roku dostał zresztą Oscara za całokształt swojej pracy - opowiadał gość Czwórki. 

Jakie filmy będziemy mogli zobaczyć w ramach cyklu "Najgorsze filmy świata"? Kto uzupełni pokazy o prelekcje opowiadające o historii tego gatunku w kinie? M.in. o tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Andrzej Trzopek (kino Muranów)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 8.27

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ptakodemia". Kiedy "Ptaki" Hitchcocka zamieniają się w chore na grypę orły

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:00
Legenda głosi, że James Nguyen w młodości nałogowo oglądał "Zawrót głowy" i "Ptaki" Alfreda Hitchcocka. - Twórczość mistrza dreszczowców zainspirowała reżysera do stworzenia filmu tak złego, że trudno sobie wyobrazić, że ktoś w 2010 był w stanie nakręcić coś takiego - mówi bloger Dominik Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zbudować metropolię w kilka miesięcy?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:10
To możliwe, pod warunkiem, że pracujemy w jednej z hollywoodzkich wytwórni filmowych i korzystamy z najnowszych technologii do projektowania i wizualizacji miast. 
rozwiń zwiń