LubLarp - tu główną rolę gra wyobraźnia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:32
- Jako gracze dostajemy opis świata, w którym mamy grać: XX-lecie międzywojenne, czy uniwersum Tolkiena i informacje na temat naszej postaci. Nie ma gotowego scenariusza, ważna jest więc improzwizacja - mówi Klaudia Toruń.
Audio
  • O wydarzeniach wokół LubLarpu opowiada Klaudia Toruń (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

- Larpy to gry fabularne oparte na improwizacji. Każda z postaci ma swój cel: przeżywa przygody, rozwiązuje zagadki. Chodzi o to, by przez chwilę wejść w skórę kogoś innego, przeżyć sytuacje, których nie da się przeżyć na co dzień: możemy być elfami, krasnoludami, żołnierzami, albo wyruszyć w kosmos - mówi Klaudia Toruń. - Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Festiwal LubLarp w Lublinie wystartował w 2014 roku jako cykl szkoleń dla graczy i twórców larpów, podczas których najlepsi polscy larpowcy dzielili się swoim doświadczeniem i pasją. Dziś pod szyldem LubLarp dostępne są m.in. także warsztaty, a także "Improwizacje na wakacje". Co będzie się działo podczas tegorocznych odsłon LubLarpu, które latem odbywają się co dwa tygodnie i kto powinien się tam wybrać? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamila Dębczak

Gość: Klaudia Toruń (LubLarp)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 8.24

kd/kul

Czytaj także

Planszówkowe podziemie. Jak tworzy się gry?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 10:29
- Wśród autorów gier sporo jest programistów i wiele osób mówi, że tworzenie gier to matematyka. Ale ja jestem humanistą i stanowię zaprzeczenie tej tezy. Można projektować intuicyjnie, skupiać się na fabule - opowiadał Filipi Miłuński, projektant gier i założyciel Monsoon Group.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drugie życie rzeczy. Jak z pralki zrobić grilla?  

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 14:24
Grill stworzony na bazie bębna od pralki, stara opona przerobiona na wygodny nowoczesny puf, zepsute głośniki jako nowe szafki - o drugim życiu rzeczy rozmawialiśmy w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń