Świat wraca do normalności?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 11:00
Polska luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Podobną drogę obierają Stany Zjednoczone, Hawaje, Norwegia czy Francja. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ekaterina Dvoryaninova

Media donoszą, że Nowy Jork wraca do życia. Gubernator Andrew Cuomo zapowiada, że złagodzenie środków ostrożności będzie na początku dotyczyło północy kraju, a nie samej metropolii. Na Alasce można iść do restauracji, ale tylko po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Hawajczycy dostaną w domach do końca maja, ale poluzowano przepisy dotyczące plaż. Do szkół wrócili mali Norwegowie, we Francji otworzą sklepy. Sprawdzimy czy największe zagrożenie już minęło. 

W "Pierwsze słyszę" nie zabraknie przeglądu prasy, serwisu sportowego, Kącika literackiego, w którym Vienio przeczyta "Abecadło" Juliana Tuwima, a o 8.35 usłyszymy "Mikrotyki"Pablo Pavo, które przeczyta Olaf Lubaszenko. 

Po 8.15 sprawdzimy jakie są nasze wspomnienia z czasów izolacji. Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie ogłosiło konkurs na najlepszy pamiętnik z czasów epidemii. Autorzy liczą na ciekawe przemyślenia i opis zmian w najbliższym otoczeniu. Na najlepsze dzieła czekają atrakcyjne nagrody. 

Zerkniemy też na nowe funkcje Facebooka. Czy będziemy korzystać z proponowanych wirtualnych randek?

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w poniedziałek (04.05) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Facebook koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie taka rajska wyspa. Historie Polaków, którzy nie wrócili do kraju

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 11:20
Zamknięte granice, odwołane loty, gorączkowe poszukiwanie możliwości powrotu do kraju - z perspektywą obowiązkowej kwarantanny. Tak wyglądała ich codzienność na początku marca. Nowe bilety powrotne to często wydatek przekraczający możliwości ich finansowe. W "Czacie Czwórki" rozmawialiśmy z Polakami, którzy nadal pozostają poza granicami naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odebrać świadectwo? Wszystko w rękach dyrektorów szkół

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 09:55
Świadectwa to dokumenty ścisłego zarachowania. Każdy uczeń musi je odebrać osobiście - jak to zrobić ustalają dyrektorzy konkretnych szkół. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:58
Niektórzy mają do nich skłonność bez względu na czasy i okoliczności. Nieufność mają zakodowaną w sposobie myślenia. W sytuacji, której nie jesteśmy w stanie kontrolować, nasza podejrzliwość i skłonność do katastroficznego myślenia wzrastają. 
rozwiń zwiń