Psychologiczne wsparcie dla studentów w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 14:18
Studenci mają poczucie osamotnienia i zamknięcia w związku z prowadzeniem zajęć w formie online. Problemy z kondycją psychiczną zgłaszają też dydaktycy. Dlatego na części uniwersytetów powstały inicjatywy, których celem jest udzielanie im pomocy psychologicznej - sprawdzamy jakie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Monkey Business Images
dźwięk hałas mózg shutterstock 1200.jpg
Biały szum. Dźwięki, które pozwolą ci uspokoić mózg


Polskie szkoły wyższe odnotowują duże zapotrzebowanie na oferowaną przez nie pomoc psychologiczną. Niektórzy studenci źle znoszą samotną naukę i brak kontaktu w realu. Uczelnie wychodzą z różnego rodzaju programami pomocy i udzielania profesjonalnego wsparcia - tak jest na przykład na Uniwersytecie Gdańskim. 

Czytaj także: 

W audycji również opowiemy o nowej produkcji twórców "Miasteczka South Park", którzy stworzyli serial oparty na deepfake’ach. "Sassy Justice" to produkcja o charakterze satyry politycznej, w której występują postaci z pierwszych stron gazet. Wyglądają jak żywe, ale tak naprawdę są wytworem sztucznej inteligencji. Serial stworzyli Trey Parker i Matt Stone, doceniani scenarzyści i producenci emitowanego od ponad 20 lat Miasteczka South Park. Głównym bohaterem produkcji jest Fred Sassy, reporter z małego miasteczka Cheyenne w stanie Wyoming, do złudzenia przypominający prezydenta Donalda Trumpa. 

Sprawdź także:

Dowiemy się również jak wygląda w tym roku BLACK FRIDAY 2020. Będzie inny niż zwykle, bo zamiast Black Friday będzie Black November.  Przedłużenie wielkiego zakupowego święta niewątpliwie wynika z aktualnej sytuacji ekonomicznej wielu producentów i właścicieli sklepów, której przyczyną jest obecna epidemia koronawirusa. 

Posłuchaj także:


Gościem poranka będzie Piotr Kasiński współorganizator Festiwalu Komiksu w Łodzi.
31. MFKiG odbędzie się w dniach 14-15.11.2020. To największy festiwal komiksowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem spotkania, panele, warsztaty i wystawy w wersji on-line. W 2019 roku festiwal odwiedziło ponad 20 tys. uczestników. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze Słyszę" we wtorek (10.11) o 6.05 zaprasza Kamil Jasieński.

mat.pras/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy rok akademicki. Studenckie EDC

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 12:30
Terminem "everyday carry" (EDC) określane są przedmioty, które każdy z nas zabiera ze sobą, wychodząc z domu. Mają nam pomóc w codziennych czynnościach, ale i sytuacjach kryzysowych. Co powinno się znaleźć w studenckim EDC?
rozwiń zwiń

Czytaj także

#StudenciDlaZdrowia - studenci dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 16:36
Społeczność studencka postanowiła się zjednoczyć w trudnym czasie pandemii. Niezależne Zrzeszenie Studentów stworzyło projekt #StudenciDlaZdrowia, by wesprzeć żaków w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.  
rozwiń zwiń