Wolontariat medialny? Sprawdź się na festiwalach w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 14:00
- Lubelskie letnie festiwale nie mogą się obyć bez wolontariuszy - mówi Aleksandra Stefanek z Warsztatów Kultury w Lublinie. - Dlatego szukamy osób, które interesują się kulturą i mediami jednocześnie.
Carnaval Sztukmistrzów -  Lublin, lipiec 2021.
Carnaval Sztukmistrzów - Lublin, lipiec 2021.Foto: shutterstock/Krzysztof Stanek.

W Lublinie w najbliższym czasie odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych. - W tym roku planujemy organizację dużych plenerowych festiwali z udziałem publiczności: Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w 4 czerwca, Festiwal "Wschód Kultury-Inne Brzmienia" planowany jest na 7-10 lipca, Caranval Sztukmistrzów - 28-31 lipca, a tradycyjny Jarmark Jagielloński, na zakończenie wakacji, 19-21 sierpnia - wylicza gość audycji.


Wolontariusze w Lublinie

Dużo atrakcji czeka na widzów i turystów w Lublinie, co dla organizatorów oznacza wiele pracy. Dlatego już teraz ruszył nabór do programu Wolontariat Medialny. - Letnie festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie nie mogą się obyć bez wolontariuszy. Dlatego szukamy osób, które interesują się kulturą i mediami jednocześnie - mówi Aleksandra Stefanek. - Zapraszamy do współpracy osoby powyżej 16. roku życia, otwarte i komunikatywne. Dobrze, jeśli również interesują się współtworzeniem obsługi medialnej dużych wydarzeń kulturalnych, posiadają aparaty fotograficzne albo smartfony z dobrym aparatem i potrafią z nich korzystać.


Jak się zgłosić?

Otwarty nabór odbywa się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora i trwa do 6 maja. Udział w projekcie jest bezpłatny i zostanie potwierdzony do 11 maja. O ostatecznym wyborze kandydatów zadecydują odpowiedzi udzielone w formularzu.

Jako wolontariusze medialni, uczestnicy będą pracować w jednej z trzech przez siebie wybranych grup: fotografii eventowej, festiwalowych social mediów i reportażu dźwiękowego. Warsztaty Kultury w Lublinie zapewniają krótki cykl szkoleniowy pod okiem doświadczonych trenerów oraz wsparcie opiekunów podczas trwania festiwali.


Czytaj także: 


Nowe doświadczenia i kompetencje

- Wolontariusze lubelskich festiwali będą mieli okazję nie tylko być w samym centrum największych wydarzeń kulturalnych w mieście, ale także zdobędą nowe kompetencje medialne i cyfrowe - tłumaczy rozmówczyni Kamila Jasieńskiego. - Będą mogli nabywać doświadczenia pod okiem profesjonalistów, rozwiną pasje i zainteresowania. Zdobędą umiejętność pracy w grupie, a także poznają nowych ludzi. Przy okazji, mamy nadzieję, że się będą świetnie bawić.

Jak zaznacza gość Czwórki, praca przy wydarzeniach odbywa się także w godzinach wieczornych i nocnych. Uczestnicy podpiszą porozumienie o wolontariacie i otrzymają zaświadczenie o jego odbyciu. Udział w wolontariacie może być także zaliczony na poczet praktyk studenckich, należy to zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.


Posłuchaj
07:26 Czwórka/Pierwsze słyszę - Lublin wolontariat 28.04.2022.mp3 Aleksandra Stefanek z Warsztatów Kultury w Lublinie opowiada o programie Wolontariat Medialny (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Aleksandra Stefanek (Warsztaty Kultury w Lublinie)

Data emisji: 28.04.2022

Godzina emisji: 8.15

aw

Czytaj także

Token - cyfrowe dzieło sztuki? Co o nim wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 22:40
Za nami pierwsza aukcja tokenu NFT w Polsce, jej wynik to 312.700 zł - 62-krotne przebicie ceny wywoławczej. Przedmiotem licytacji był cyfrowy model 3D, wykonany na podstawie rzeźby Tomasza Górnickiego "Fortune". To imponujący rezultat, ale czym tak naprawdę jest token NFT i jak działa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"FOMO 2021. Polacy a lęk przed odłączeniem podczas pandemii". Raport

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 13:30
Według raportu przygotowanego przez Uniwersytet Warszawski zarówno w grupie nastolatków, jak i młodych dorosłych wzrósł odsetek wysoko "sfomowanych". Są to osoby, które odczuwają lęk przed odłączeniem od sieci, informacji, zdarzeń m.in. w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń