Sposób na życie według Michała Kuryłka. Jak radzi sobie finalista Nieprzeciętnych 2022?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 09:22
- W życiu warto próbować wielu rzeczy, poznawać siebie i swoje potrzeby, szukać własnej drogi do skutku - mówił Michał Kuryłek, finalista Nieprzeciętnych 2022, twórca internetowy, autor kanału "Zainspirowany", który trafił na listę "Forbesa" - "25 under 25". 
Michał Kuryłek
Michał Kuryłek Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Ukończył liceum w dwa lata, choć właściwie nie chodził do szkoły, jest laureatem konkursu "Forbesa" dla osób przed 25. rokiem życia, stworzył "Wyciskarkę potencjału", udziela się w sieci jako "Zainspirowany" i radzi innym, jak mądrze zacząć karierę - uczyć się skutecznie, wybrać wymarzoną pracę zawodową. Michał Kuryłek ma dopiero 22 lata. - Wydaje mi się, że jest cała masa ludzi, którzy robią nawet więcej niż ja. Wszystko jest kwestią tego, jak potrafimy to potem "sprzedać" - tłumaczył w rozmowie z Czwórką. 

W życiu ważne są też umiejętności "hackowania" kolejnych etapów. - W moim przypadku game changerem, czyli elementem, który wszystko zmienił, była edukacja domowa. Gdy ogarnąłem, że potrafię wyjść poza ramy czegoś tak "sztywnego" i nienaruszalnego w życiu jak szkoła, zrozumiałem, że mogę wszystko. Uczyłem się skądkolwiek i realizowałem inne cele - wspominał. Edukacja domowa pełna jest jednak pułapek. - Wiele zależy po prostu od podejścia do obowiązków i doskonale pokazała to pandemia. Gdy siedzieliśmy w domach zamiast chodzić do szkoły, niektórzy grali całe dnie w gry, a inni mobilizowali się do nauki i jednocześnie zaczęli oddawać się pasji. Da się znaleźć klucz do takiej skuteczności, tylko rzeczywiście trzeba go szukać. 

Ucząc się w liceum - dwa lata w rok - gość Czwórki przygotowywał się do startu w olimpiadach. - Przedstawiciele naszego pokolenia poszukują pracy, która ma znaczenie, dlatego nie zawsze odpowiada nam życie w korpo, a także, w której będziemy mogli się realizować. Staramy się być wielozadaniowi. Dlatego tak ogromne znaczenie ma to, by próbować i szukać tego, co chcemy robić, rozwiązywać przeróżne testy i poznawać siebie - podkreślał. 

Posłuchaj
15:12 kuryłek_PR4_AAC 2023_05_26-08-12-47.mp3 Micha Kuryłek o swoim sposobie na życie i karierę (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Gość Czwórki opracował m.in. autorski program doradztwa zawodowego. - Po kolei przechodzimy przez testy psychologiczne, całość trwa 400 godzin. Dotychczas wzięło w nim udział 50 tys. osób w różnych wieku - mówił Michał Kuryłek. - Nie zrobiłbym tego sam, do współpracy zaprosiłem psychologów, socjologów, a nawet miliardera, który ze swojej perspektywy mówił, czy pieniądze mają znaczenie.  

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

Michał Kuryłek jest także finalistą plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni z 2022 roku. W ostatnim czasie gość Czwórki zaczął żyć minimalistycznie. - Zacząłem odnosić wrażenie, że mam zapchane szafy rzeczami, z których praktycznie w ogóle nie korzystam. Poczułem, że tracę możliwość doświadczania na rzecz posiadania. Chciałem to zmienić, dopóki mogę, jestem młody i nie mam wielu ważnych pamiątek. Oddałem strasznie dużo rzeczy, a wiele podartych i zniszczonych wyrzuciłem - tłumaczył. - Dziś, jeśli coś dokupuję, to jest to mi potrzebne. To po prostu w pełni świadoma decyzja. 

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Kuryłek

Data emisji: 26.05.2023

Godzina emisji: 08.15

kd

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń