Kinowe horrory i poranna gimnastyka - tak warto zacząć środę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 08:54
W programie zaprosimy na święto kina gatunkowego, czyli Octopus Film Festival 2023. Powiemy także o zaletach wynikających z regularnego uprawiania porannej gimnastyki.
Jakie korzyści wynikają z regularnego uprawiania porannej gimnastyki?
Jakie korzyści wynikają z regularnego uprawiania porannej gimnastyki?Foto: LightField Studios/Shutterstock.com

Poprawa jakości snu, lepszy nastrój, niższe ciśnienie krwi, czy obniżenie poziomu stresu. To tylko niektóre korzyści płynące z ćwiczeń fizycznych wykonywanych bezpośrednio po wstaniu z łóżka

Gościem porannej audycji będzie Paweł Wierzchoń z projektu "Gimnastyka Warszawa". Paweł jest trenerem gimnastyki sportowej, kulturystyki, instruktorem akrobatyki sportowej, parkour i lekkoatletyki. Prowadząc grupę Gimnastyka Warszawa promuje "WF dla dorosłych". Czy wprowadzenie nawyku porannej gimnastyki może zmienić nasze życie? To sprawdzimy po godz. 08.15.

W tej części programu sprawdzimy także, czy to właśnie Poznań jest miastem przyszłości. Jak się okazuje to właśnie w tej lokalizacji w przyszłości powstać mają pierwsze w Polsce mikrohuby przeładunkowe, wykorzystywane przez dostawców na rowerach cargo.

Posłuchaj także:

Po godz. 09.15 Czwórkę odwiedzi Karolina Sienkiewicz, z którą porozmawiamy o Octopus Film Festiwal. Już 8 sierpnia w Gdańsku rozpocznie się największe święto kina gatunkowego w Polsce. Octopus Film Festival to prezentacja najlepszych filmów gatunkowych z całego świata i celebracja seansu filmowego jako wspólnotowego doświadczenia. Od tego roku do programu dołączył Octopus Shorts - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych i specjalna sekcja branżowa Octopus Industry.

Jak co roku, pojawią się też zupełne nowości: cykl Skate or Die z zestawem filmów o fenomenie deskorolki w popkulturze; Ośmiorniczki - kino gatunkowe dla najmłodszych; cykl Turinga o sztucznej inteligencji stworzony przez sztuczną inteligencję, która wybrała filmy, wygenerowała ilustracje oraz teksty promujące wydarzenie. Po raz pierwszy zostaną także zaprezentowane najlepsze gatunkowe krótkie metraże w ramach Octopus Shorts - Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, wybrane spośród ponad 300 tytułów z całego świata.

Sprawdź także:

W porannym paśmie Czwórki zaprosimy także na przegląd prasy, oraz serwisy: kulturalny i sportowy.

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (2.08) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka zabawa hobby kino
Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tata" - czułe kino drogi Anny Maliszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 12:40
- To kino drogi, które opowiada o podróży tytułowego taty z córką i jej przyjaciółką na Ukrainę. "Tata" to także opowieść o relacji ojcowskiej bez więzów krwi i o polsko-ukraińskiej więzi - o filmie Anny Maliszewskiej opowiada krytyk Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń