PRO8L3M w Czwórce. Poranek z hip-hopem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2024 09:00
Piotr Szulc – DJ Steez, Oskar Tuszyński z zespołu PRO8L3M we wtorkowy poranek opowiedzą o swojej muzyce i planach na najbliższy czas. 
Z zespołem Pro8l3m spotkamy się we wtorkowym Pierwsze słyszę
Z zespołem Pro8l3m spotkamy się we wtorkowym "Pierwsze słyszę"Foto: Jan Kriwol/Mediocre Agency/mat. prasowe

Z muzykami hiphopowego składu spotkamy się tuż po 8.15. Zespół założony w 2013 roku, na dziesiątą rocznicę działalności zaprezentował album "PROXL3M". Premiera płyty odbyła się 1 grudnia 2023 roku. Trwa promująca go trasa koncertowa. O swojej muzyce Piotr Szulc – DJ Steez, Oskar Tuszyński opowiedzą w rozmowie z Kamilem Jasieńskim. 

W tym roku duet PRO8L3M wystąpi m.in. na SnowFest Festival 2024. Impreza pod patronatem Czwórki odbędzie się w dniach 1-2 marca w Szczyrku

W naszym tradycyjnym cyklu "Ojczysty - dodaj do ulubionych", o 7.30 - Martyna Matwiejuk zdradzi nam tajemnice słowa "galareta", które zaczęło być stosowane jako nazwa wszelkich potraw z zastudzonych wywarów mięsnych, lub soków z pektyną pochodzącą z owoców. Jego źródłosłów jest łaciński, ale do języka polskiego trafiło za pośrednictwem francuskim lub niemieckim. 

W audycji zajmiemy się też rynkiem pracy - eksperci mówią, że znalezienie pracy jest obecnie trudniejsze. Prawie 70 procent ankietowanych stwierdziło, że ten proces jest aktualnie o wiele trudniejszy niż w poprzednich latach. Pracodawcy są teraz bardziej świadomi niż np. dwa lata temu i wykazują mniejszą skłonność do ustępstw w zakresie wynagrodzenia lub pracy zdalnej. Niektórzy też boją się recesji. Nie chcą zatrudniać pracownika, bo boją się, że zaraz będą go musieli zwolnić.

"Pierwsze słyszę" odwiedzi również Radosław Bogusz z Koła Naukowego Technologów Żywności. Porozmawiamy o tym, co to znaczy "bezpieczna żywność" i kto dba o jej bezpieczeństwo. Jakie regulacje prawne chronią zdrowie konsumentów? Jak zapobiegać tragicznym w skutkach zatruciom pokarmowym, jakie ostatnio miały miejsce w Polsce?

Zapraszamy również na serwis kulturalny i sportowy. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" we wtorek (27.02) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj/DS

Czytaj także

"Jesteś piękny" to ukłon w stronę człowieczeństwa. Natalia Grosiak zapowiada solowy album

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 13:58
Warto wsłuchać się w tekst singla "Jesteś piękny", który zapowiada solowy album Natalii Grosiak. Możliwe, że płyta ukaże się już w styczniu 2025 roku, ale artystka chce ją tworzyć niespiesznie i swobodnie. Przy pracy nad albumem wspomaga ją lessman. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracownik niezaangażowany. "Jest potrzebny w każdej firmie"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 19:20
- Pracownik, który oddaje firmie całą swoją energię, tylko z pozoru jest skarbem. Bardziej niż innym grozi mu wypalenie zawodowe i to, że całkowicie straci swój zapał - przekonuje Magda Pietkiewicz z platformy Enpulse.  
rozwiń zwiń