Na ile bycie "eko" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 08:00
"Nie kibicuj niszczeniu lasów!" – to nowa kampania społeczna Polskiej Zielonej Sieci i temat rozmowy o ekologii w audycji "Na cztery ręce".
Audio
  • Czy bycie "eko" ma sens? - rozmowa w Czwórce
  • "Pan Lodowego Ogrodu" już w sklepach - materiał w audycji "Na cztery ręce"

Projekt "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" Polskiej Zielonej Sieci zwraca uwagę na problemy społeczne i środowiskowe związane z gospodarką leśną oraz z przemysłem drzewno-papierniczym.

Co to dziś znaczy żyć ekologicznie? Na ile bycie "eko" ma sens? Czy wierzymy, że coś, co nazywa się "eko" jest "eko"czy to jedynie tani chwyt marketingowy? Czy Jaś Kowalski, zmieniając nawyki może ratować realnie środowisko, czy jedynie uspokaja własne sumienie?

Gośćmi audycji był m.in. Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.


Rozmawialiśmy także o tym, że w sklepach jest już dostępne wydanie kolekcjonerskie sagi "Pan Lodowego Ogrodu" autorstwa Jarosława Grzędowicza. Czwórka objęła patronatem wszystkie 3 tomy. Będzie więc o miłości do takiej literatury i uciekaniu w nierealny świat.

Jarosław Grzędowicz był gościem Cwórki. Posłuchaj wywiadu: "Pisze się czwarta część "Pana Lodowego Ogrodu".

Czytaj także

Dlaczego odżywa legenda beatników?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 08:00
Kim właściwie byli przedstawiciele Beat Generation? I dlaczego właśnie teraz - w czasach załamania wartości i przesytu konsumpcjonizmem - powraca ich legenda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego zło jest pociągające?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:30
Demony, głosy, zbrodnie i... kara. Czemu interesuje nas tak bardzo zła strona ludzkiej natury? Odpowiedź zna Helena Kowalik. Posłuchaj rozmowy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy potrzebują drugiej planety?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 10:22
- Gdyby cała ludzkość konsumowała na takim poziomie jak Polacy, to już teraz byśmy potrzebowali dwóch planet – mówił w Czwórce Paweł Średziński z WWF Polska.
rozwiń zwiń