Nie masz kasy? To nie problem!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 14:20
Wszystkim, którzy zalogują się na tym portalu bieda nie grozi. Tam za rzeczy, usługi, pomoc nie płaci się pieniędzmi, a dobrymi chęciami.
Audio

Wymiennik.org to nie tylko niekomercyjny portal "handlu bezgotówkowego", ale przede wszystkim społeczność. Ludzie wymieniają się tam rzeczami, usługami, a przy okazji poznają, zaprzyjaźniają, tworzą pewnego rodzaju "rodzinę".

Co ważne wymiennik.org nie działa na zasadzie coś za coś. Jak tłumaczy Sara Malinowska z portalu wymiana jest swobodna. – Nie jest konieczne, żebyśmy wymieniali się ze sobą bezpośrednio  w tym samym momencie – podkreśla. Dla porządku twórcy portalu wprowadzili swoją wirtualną alternatywną walutę "alterkę".  

Jak przebiega wymiana na portalu? To proste. Jeśli czegoś potrzebujesz przeglądasz katalog ofert. Każda oferta jest wyceniona. Przykładowo: godzinny kurs suhi "kosztuje" 20 alterek. Na liście ofert sprawdzasz dane kontaktowe osoby, która oferuje kurs i umawiasz się z nią. "Sprzedawca", usługodawca loguje się do systemu i zapisuje w nim informacje o  wymianie – kto, od kogo, kiedy i za ile. Do konta dostawcy są dopisywane punkty (+20 alterek), a twoje konto zostaje obciążone taką samą liczbą punktów ujemnych (-20 alterek). Bilans wszystkich transakcji zawsze wynosi 0.

Wielu z nas zapewne wyobrażało sobie jak wyglądałby świat, gdyby nie było pieniędzy. Teraz można do takiego wirtualnego świata się przenieść. Wartością tam nie są monety, banknoty, ale czas, umiejętności, talenty i wiedza.

Wymiennik.org ma także inne zalety. Dzięki bezgotówkowej wymianie możemy uniknąć zaciągania kredytów, uniezależnić się od pieniądza i inaczej postrzegać siebie, swój czas i zdolności.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Sarą Malinowską i Izą Kaszyńską, które były gośćmi audycji "Na cztery ręce".

źr.wymiennik.org
źr.wymiennik.org


Zobacz więcej na temat: handel pieniądze

Czytaj także

Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myspace odrodzi się jak Feniks z popiołów?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 17:24
Coraz mniej popularny społecznościowy portal Myspace zamierza walczyć o internautów. Właśnie przechodzi kolejne zmiany, a szefowie zapowiadają internetową prapremierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka czystka na Facebooku. Nagle znikają "lajki"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 09:54
Portal społecznościowy zaczął usuwać fałszywe wyniki związane z naciskaniem guzika "Lubię to!". Według ekspertów, może to być akcja wymierzona przeciwko nieuczciwym zabiegom reklamowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz Facebooka? A może masz depresję?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 20:00
Portale społecznościowe mają też swoją ciemną stronę. Amerykańscy naukowcy już oficjalnie używają sformułowania "depresja facebookowa". W Polsce to zjawisko też się pojawia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Top 10 aplikacji na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 13:41
Wśród najpopularniejszych aplikacji, z których korzystają polscy internauci w słynnym serwisie społecznościowym, pierwsze miejsce należy do programu, który... wyłudza dane i rozsyła spam.
rozwiń zwiń