X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miedzianka Fest. "Czytanie reportażu na potrzeby krajobrazu"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 13:00
Miedzianka to miasteczko, którego nie ma. Pewnego dnia zaczęło się zapadać, a potem znikło. W 2011 roku reporter Filip Springer opisał jego losy, dzięki czemu miasteczko żyje nie tylko na kartach książki - w ostatni weekend sierpnia odbywa się tam festiwal reportażu.
Audio
  • Filip Springer o reportażu inspirowanym krajobrazem wyobrażonym (Faktofonia/Czwórka)
Filip Springer
Filip SpringerFoto: Selfie ;)

Ota Pavel 1200.jpg
Ota Pavel. Czeski pisarz musi zmyślać

- Pierwszy raz w Miedziance pojawiłem się w 2008 roku. Od tego czasu wiele się tam zmieniło. Przede wszystkim przybyło ludzi, którzy dzięki książce usłyszeli o tym miejscu i na własne oczy chcą przekonać się jak wygląda. Powstał tam również Browar Miedzianka kultywujący tradycję lokalnego browarnictwa, a gmina ufundowała tablice informujące o tym, co w danym miejscu się znajdowało - opowiadał autor książki i pomysłodawca festiwalu literackiego w Miedziance Filip Springer. 

Za sprawą reportażysty Miedzianka to nie tylko tło dla pewnej opowieści. Pod koniec sierpnia w tym miejscu po raz kolejny spotkają się fani reportażu. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem "Krajobraz opowieści". - Jesteśmy szalenie dumni, że na festiwalu pojawi się polska laureatka nagrody Bookera, Martin Pollack, Mariusz Szczygieł i czy Ilona Wiśniewska - wyliczał gość Czwórki. 

Co jeszcze wydarzy się w Miedziance? Jakich gości zapowiedział organizator festiwalu Filip Springer? Czym jest "rysunek dziennikarski"? Nad jakim nowym projektem pracuje reportażysta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Filip Springer (reportażysta, autor książek)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 19.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Springer: reportaż to świetny sposób na poznawanie świata

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 10:00
Zaczęło się od książki "Miedzianka. Historia znikania", która budziła spore emocje. Potem była m.in. "Źle urodzone". Springer pisze o ludziach i architekturze. W Czwórce opowiadał o swojej pracy i warsztacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Bikont i niedomknięta biografia Ireny Sendlerowej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 10:46
Ogłoszono laureatów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W kategorii reportaż literacki zwyciężyli m.in. Sacha Batthyany, Joanna Czeczott, Marcin Kącki, Marek Łuszczyna czy Olga Gitkiewicz. Nagrodzona została także Anna Bikont za książkę "Sendlerowa w ukryciu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokowiska - codzienność w krajobrazie Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 09:00
- W swoim pierwszym bloku mieszkałam około 20 lat. Ja tego nie wybierałam, zostałam tam przyniesiona prosto ze szpitala, wtedy wszyscy moi rówieśnicy mieszkali w blokach - mówi Beata Chomątowska, autorka książki "Betonia". - Później unikałam bloków z lat 70., z początkowej epoki Gierka, bo miały niski sufit. Chyba przetestowałam wszystkie formy mieszkalne tego typu - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ota Pavel. Czeski pisarz musi zmyślać

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
- Wcześniej napisałem dwie biografie czeskich pisarzy, Vaclava Havla i Bohumila Hrabala, wtedy większość czasu spędziłem w bibliotece, nad książkami - mówi Aleksander Kaczorowski, autor biografii "Ota Pavel. Pod powierzchnią". - W przypadku Pavla było inaczej. Znacznie więcej czasu zajęła mi wędrówka śladami pisarza - dodaje. 
rozwiń zwiń