X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budżet obywatelski w Polsce. Co zrobiłeś dla swojego miasta?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:00
Ławka, ścieżka rowerowa, a może boisko sportowe? Od siedmiu lat, dzięki budżetom partycypacyjnym (obywatelskim) mieszkańcy mogą realnie wpływać na przestrzeń wokół siebie.
Audio
  • Budżet partycypacyjny. Jak dobrze wydawać publiczne pieniądze? (Debaty w Czwórce/Czwórka)
O budżecie partycypacyjnym, aktywności lokalnej ludzi młodych i przyszłości tych funduszy rozmawiamy w Czwórce
O budżecie partycypacyjnym, aktywności lokalnej ludzi młodych i przyszłości tych funduszy rozmawiamy w CzwórceFoto: Czwórka

Są tacy, którzy składają propozycje i udaje im się wiele osiągnąć, ale są też i tacy, którzy widzą pewne niedociągnięcia partycypacji i chcą naprawiać jej mechanizmy. - To, co na pewno udało się zrobić, to zmienić świadomość. Jako mieszkańcy Sopotu mamy poczucie, że możemy mieć wpływ na to, na co są wydawane pieniądze z budżetu miasta. Inaczej też, lepiej, postrzegamy urzędników i radnych. Mamy do niech większe zaufanie - wyjaśnia Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej.  

Uczestnicy debaty zastanawiają się także, co nie działa w budżecie obywatelskim i jakie zagrożenia może nieść ze sobą taka metoda finansowania potrzeb mieszkańców. Jak się okazuje większość funduszy z budżetu partycypacyjnego przeznaczana jest na inwestycje twarde, a nie miękkie. Lepiej mieć więcej pieniędzy czy większą wolność w decydowaniu o tym, co chciałoby się zmienić w swoim otoczeniu? Które miasta najlepiej potrafią wykorzystać fundusze z budżetu? I jak w lokalne inicjatywy angażują się ludzie młodzi? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

Czytaj także
cyfrowo nomadzi 1200.JPG
Cyfrowi nomadzi. Kim są, jak żyją i czy spełniają swoje marzenia?

***

Tytuł audycji: Debaty w Czwórce
Prowadzi: Patryk Kuniszewicz
Goście: Marta Szaranowicz-Kusz (Fundacja Pole Dialogu), Marcin Gerwin (Sopocka Inicjatywa Rozwojowa), Rafał Górski (prezes Instytutu Spraw Obywatelskich), Dariusz Kraszewski (Fundacja Batorego), Jacek Grzeszak (Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia") 
Data emisji: 16.02.2018
Godzina emisji: 14.05

kul/kk


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Historia przesyłu obrazu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 15:45
Polski Edison ma na koncie ok. 50 wynalazków, m.in. tkaninę kuloodporną, oraz kilkaset patentów z takich dziedzin jak fotografia barwna, telegraf, kolejnictwo, czy telewizję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liofilizacja. Patent Indian wykorzystywany przez alpinistów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 15:37
Już kilkaset lat temu andyjscy Indianie Quechua odkryli sposób, dzięki któremu mogli przechowywać żywoność przez długie miesiące.
rozwiń zwiń