Zlatan Ibrahimović kontra FIFA 21. Piłkarze idą do sądu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 11:41
Zlatan Ibrahimović to bez wątpienia żywa legenda świata piłkarskiego. Teraz postanowił rozpocząć batalię z EA Sports.
Zlatan Ibrahimović
Zlatan IbrahimovićFoto: kivnl / Shutterstock.com

shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

39-latek na co dzień występujący w zespole A.C. Milanu nie przestaje zachwycać formą i to właśnie dzięki niemu mediolański klub zaczął przeżywać renesans. Znany ze swoich kontrowersyjnych zachowań oraz wypowiedzi Szwed postanowił rozpocząć batalię z EA Sports. Wszystko zaczęło się na Twitterze, gdzie "Ibrakadabra" podważył legalną obecność swojego wizerunku w FIFIE 21. "Kto udzielił FIFA EA Sports zgody na wykorzystywanie mojego nazwiska oraz twarzy?" - zadaje pytanie Ibrahimović. Pisze też o tym, że nie pozwolił FIFAcom lub FIFPro zarabiać na jego wizerunku i nie jest świadomy przynależności do FIFPro.

Czytaj także:

Przeciwko Zlatanowi świadczy fakt, że od kilku lat obowiązuje kontrakt między EA Sports oraz A.C. Milanem. Umowa gwarantuje pełną licencję na wykorzystanie drużyny w grze wraz z jej zawodnikami. Ten zabieg miał na celu uderzyć w konkurencję, czyli w Pro Evolution Soccer. To jednak nie koniec zamieszania. Za Zlatanem opowiedziały się także setki innych piłkarzy, którzy już zdecydowali podjąć stosowne kroki prawne.

Posłuchaj także:

Gracze nieco szyderczo spojrzeli na poczynania Szweda. Dość szybko pod jego postem pojawiła się odpowiedź w formie  zdjęcia, na którym Ibrahimović trzyma swoją kartę Fifa Ultimate Team w 2017 roku. Nie zabrakło także ironicznego opisu: "Zostałem tam umieszczony bez żadnej wiedzy i w wyniku dziwnego manewru".

ZOBACZ WIĘCEJ Premiery, relacje, ciekawostki, wywiady - "Strefa gamingu"

Sprawa jest niezwykle ciekawa i może mieć kolosalny wpływ na świat wirtualnej piłki kopanej. Z niecierpliwością czekamy na oficjalną odpowiedź od EA Sports.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca merytoryczny w tworzeniu gier - na czym polega jego rola?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:20
Wyobraźcie sobie, że chcecie stworzyć grę. Macie już wszystko, co potrzebne, od pomysłu zaczynając, a na pracownikach kończąc. Nagle okazuje się, że nie do końca "czujecie klimat" oraz świat, w jakim ma rozgrywać się Wasza produkcja.
rozwiń zwiń