Zlatan Ibrahimović kontra FIFA 21. Piłkarze idą do sądu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 11:41
Zlatan Ibrahimović to bez wątpienia żywa legenda świata piłkarskiego. Teraz postanowił rozpocząć batalię z EA Sports.
Zlatan Ibrahimović
Zlatan IbrahimovićFoto: kivnl / Shutterstock.com

shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

39-latek na co dzień występujący w zespole A.C. Milanu nie przestaje zachwycać formą i to właśnie dzięki niemu mediolański klub zaczął przeżywać renesans. Znany ze swoich kontrowersyjnych zachowań oraz wypowiedzi Szwed postanowił rozpocząć batalię z EA Sports. Wszystko zaczęło się na Twitterze, gdzie "Ibrakadabra" podważył legalną obecność swojego wizerunku w FIFIE 21. "Kto udzielił FIFA EA Sports zgody na wykorzystywanie mojego nazwiska oraz twarzy?" - zadaje pytanie Ibrahimović. Pisze też o tym, że nie pozwolił FIFAcom lub FIFPro zarabiać na jego wizerunku i nie jest świadomy przynależności do FIFPro.

Czytaj także:

Przeciwko Zlatanowi świadczy fakt, że od kilku lat obowiązuje kontrakt między EA Sports oraz A.C. Milanem. Umowa gwarantuje pełną licencję na wykorzystanie drużyny w grze wraz z jej zawodnikami. Ten zabieg miał na celu uderzyć w konkurencję, czyli w Pro Evolution Soccer. To jednak nie koniec zamieszania. Za Zlatanem opowiedziały się także setki innych piłkarzy, którzy już zdecydowali podjąć stosowne kroki prawne.

Posłuchaj także:

Gracze nieco szyderczo spojrzeli na poczynania Szweda. Dość szybko pod jego postem pojawiła się odpowiedź w formie  zdjęcia, na którym Ibrahimović trzyma swoją kartę Fifa Ultimate Team w 2017 roku. Nie zabrakło także ironicznego opisu: "Zostałem tam umieszczony bez żadnej wiedzy i w wyniku dziwnego manewru".

ZOBACZ WIĘCEJ Premiery, relacje, ciekawostki, wywiady - "Strefa gamingu"

Sprawa jest niezwykle ciekawa i może mieć kolosalny wpływ na świat wirtualnej piłki kopanej. Z niecierpliwością czekamy na oficjalną odpowiedź od EA Sports.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Doradca merytoryczny w tworzeniu gier - na czym polega jego rola?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:20
Wyobraźcie sobie, że chcecie stworzyć grę. Macie już wszystko, co potrzebne, od pomysłu zaczynając, a na pracownikach kończąc. Nagle okazuje się, że nie do końca "czujecie klimat" oraz świat, w jakim ma rozgrywać się Wasza produkcja.
rozwiń zwiń