"Przeciek" w galerii. Nowa wystawa w Hydropolis

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:00
Ekologiczne porady, przykłady dobrych praktyk i skuteczne rozwiązania – nowa wystawa we wrocławskim Hydropolis  łączy w sobie zabawę i naukę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

zboże 1.jpg
Farma w mieście - zgodnie z rytmem natury

Dlaczego brakuje wody? Dowiedz się tego z wystawy

Zmniejszające się zasoby wody na naszej planecie to fakt. Możemy na ten temat przeczytać w publikacjach naukowych, zasięgnąć opinii ekspertów, lub... dowiedzieć się więcej na ten temat z wystawy. "Przeciek" wystawa, którą możemy oglądać we wrocławskim Hydropolis w przystępny sposób przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych. Można tu znaleźć proste odpowiedzi na trudne ekologiczne pytania – jak choćby co wpływa na jakość i ilość wody? Lub też jakie znaczenie mają dla niej lasy, a jakie detergenty używane podczas prania? 


Posłuchaj
18:05 _PR4_AAC 2020_07_07-14-16-23.mp3 "Przeciek". Czy woda może się kiedyś skończyć? (Ratujemy świat/Czwórka)

 

Wrocławskie Hydropolis - centum informacji o wodzie

shutterstock_175947125 zakupy torby 1200.jpg
Nie oddawaj swoich danych w zamian za zniżkę na buty

Twórcy wystawy w pomysłowy sposób posłużyli się przykładami z codzienności, by uświadomić odbiorcom, że trudny temat nadmiernego zużycia wody dotyczy każdego. Ponieważ złe gospodarowanie zasobami nie jest wynikiem zmian klimatycznych ale również działalności człowieka. Wrocławskie Hydopolis to wyjątkowe miejsce, które zostało powołane przez miejskie wodociągi. To centrum informacji na temat wody, które posiada bogatą w informacje na temat tego, co dzieje się z wodą na naszej planecie wystawy stałe.

Przeciek - wystawa o wodzie/Mamy Projekt

Oblicz swój ślad wodny

Instalacje w Hydropolis pozwalają np. na skalkulowanie waszego śladu wodnego, czyli ilości wody, którą zużywamy w ciągu dnia na podstawie zebranych informacji. Dowiemy się, jakie są zasoby wody w Polsce, skąd w naszym kraju biorą się susze i w jaki sposób możemy wodę odzyskać. Nauczymy się też, jak zmieniać nasze nawyki. Wystawę można oglądać do końca października 2020 r. Ekspozycję przygotował kolektyw "Mamy Projekt" we współpracy z MPWiK Wrocław.

***

Tytuł audycji: "Ratujemy świat" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Małgorzata Żmijska (kuratorka wystawy "Przeciek")

Data emisji: 7.07.2020

Godzina emisji: 14.35

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj natury na "dźwiękoławce" nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:30
- Nadchodzi kultura słuchania - zapowiada Michał Zygmunt, muzyk, kompozytor, przyrodnik i pomysłodawca "dźwiękoławek". Dzięki nim będziemy mogli wsłuchać się w odgłosy nadodrzańskiej natury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farma w mieście - zgodnie z rytmem natury

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:03
Wielu wciąż podchodzi sceptycznie do kwestii zmian klimatycznych oraz globalnego ocieplenia.  Większość ekologicznych inicjatyw pochodzi od samorządów oraz zaniepokojonych obywateli, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do ratowania naszej planety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikroplastik jest wszędzie. Spada na nas wraz z deszczem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 10:24
Mikroplastik możemy znaleźć praktycznie wszędzie na świecie - nawet tam, gdzie nie sięga działalność człowieka. - Miejsca, w których nie znaleziono jeszcze mikroplastiku na Ziemi po prostu są za słabo zbadane - mówi Weronika Michalak z HEAL Polska.
rozwiń zwiń