X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Microsoft przedłuża Partners in Learning do 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 00:00
Wiceprezes Światowego Sektora Publicznego w Microsoft Laura Ipsen ogłosiła, że firma będzie kontynuować program przez kolejny okres 5 lat i zainwestuje 250 milionów dolarów w jego rozwój.
Microsoft przedłuża Partners in Learning do 2018
Foto: Glow Images/East News

 

To początek nowych inwestycji, ale także kolejnej podroży z nowymi technologiami takimi jak Windows 8, Windows Phone 8 czy Kinect  w obszar światowej edukacji.

Wielu z Nas miało świetnych nauczycieli, którym możemy podziękować za nasze osiągnięcia. Jestem dumny, że Partners in Learning wspiera innowacyjnych nauczycieli – powiedział Bill Gates, współzałożyciel firmy - zapoczątkowaliśmy to działanie około 10 lat temu w przekonaniu, że edukacja jest podstawowym prawem człowieka i jednocześnie największą inwestycją w przyszłość ludzkości. To jest czysta prawda i jestem bardzo zadowolony widząc ciągłe zaangażowanie w innowacje, które pomagają studentom i nauczycielom osiągnąć szczyt swoich możliwości”.

Ideą programu Partners in Learning jest przygotowanie obecnej młodzieży, aby w przyszłości stanowiła silną konkurencję na rynku pracy. W ramach programu od 2003 roku Microsoft wyszkolił już 11 milionów nauczycieli i wykształcił ponad 200 milionów studentów. W ciągu 15 lat (2003-2018) Microsoft przeznaczy łącznie na sam program 750 milionów dolarów. Firma ma nadzieję, że do 2018 roku do tej inicjatywy przystąpi 20 milionów z 75 milionów nauczycieli na całym świecie oraz jego działalność rozszerzy się na kraje, które aktualnie
w nim nie uczestniczą.

W Pradze spotkało się 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji. Polska to jeden z nielicznych krajów reprezentowanych aż przez trzy szkoły, które znalazły się
w elitarnym gronie 99 najbardziej innowacyjnych na świecie:

  • Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (Mentor School, wszystkich szkół tego typu, które są liderami w innowacji i wspierają inne szkoły w ich rozwoju w ramach programu, jest 32 na świecie).
  • Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu (Mentor School – szkoła zdobyła ten tytuł po raz pierwszy w tym roku, co zostało ogłoszone podczas Globalnego Forum w Pradze.)
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie (Pathfinder School, wszystkich szkół tego typu na świecie jest 67).

Program Partners in Learning podsumowanie działalności w latach 2003 - 2012:

  • Microsoft zainwestował w program Partners in Learning 500 milionów dolarów.
  • Program obejmuje 114 krajów z całego świata.
  • Dotarł do 202 milionów uczniów.
  • Przeszkolono 11 milionów nauczycieli.
  • Obejmuje 20 tysięcy szkół.

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Polski nauczyciel zwycięzcą światowego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 00:00
Krzysztof Nowak, nauczyciel z Choszczna w województwie zachodniopomorskim, został uhonorowany tytułem Innowatora w Nauczaniu, podczas prestiżowego, IX Europejskiego Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół w Lizbonie organizowanego co roku przez Microsoft w ramach programu Partners in Learning.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie projektu edukacyjnego Microsoftu i WSiP

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Szkoła Nowych Technologii to wyjątkowy na skalę Polski i Europy projekt edukacyjny, realizowany w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning obecnego w 115 krajach na całym świecie. Microsoft w ramach programu wsparcia edukacji Partners in Learning oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przeprowadziły cykl bezpłatnych konferencji i szkoleń, adresowanych do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej innowacyjne szkoły świata

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 00:00
W Międzynarodowym Dniu Nauczyciela UNESCO firma Microsoft ogłosiła zdobywców certyfikatów Microsoft Innovative Pathfinder School oraz Microsoft Innovative Mentor School 2012-2013 przyznawanych w ramach projektu Innowacyjna Szkoła programu Partners in Learning.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft: Partners in Learning Global Forum

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:14
Dziś rozpoczyna się największa, coroczna światowa konferencja poświęcona innowacyjnej edukacji – Partners in Learning Global Forum. 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów spotyka się w Pradze, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji.
rozwiń zwiń