Nowe Technologie

Microsoft przedłuża Partners in Learning do 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 00:00
Wiceprezes Światowego Sektora Publicznego w Microsoft Laura Ipsen ogłosiła, że firma będzie kontynuować program przez kolejny okres 5 lat i zainwestuje 250 milionów dolarów w jego rozwój.
Microsoft przedłuża Partners in Learning do 2018
Foto: Glow Images/East News

 

To początek nowych inwestycji, ale także kolejnej podroży z nowymi technologiami takimi jak Windows 8, Windows Phone 8 czy Kinect  w obszar światowej edukacji.

Wielu z Nas miało świetnych nauczycieli, którym możemy podziękować za nasze osiągnięcia. Jestem dumny, że Partners in Learning wspiera innowacyjnych nauczycieli – powiedział Bill Gates, współzałożyciel firmy - zapoczątkowaliśmy to działanie około 10 lat temu w przekonaniu, że edukacja jest podstawowym prawem człowieka i jednocześnie największą inwestycją w przyszłość ludzkości. To jest czysta prawda i jestem bardzo zadowolony widząc ciągłe zaangażowanie w innowacje, które pomagają studentom i nauczycielom osiągnąć szczyt swoich możliwości”.

Ideą programu Partners in Learning jest przygotowanie obecnej młodzieży, aby w przyszłości stanowiła silną konkurencję na rynku pracy. W ramach programu od 2003 roku Microsoft wyszkolił już 11 milionów nauczycieli i wykształcił ponad 200 milionów studentów. W ciągu 15 lat (2003-2018) Microsoft przeznaczy łącznie na sam program 750 milionów dolarów. Firma ma nadzieję, że do 2018 roku do tej inicjatywy przystąpi 20 milionów z 75 milionów nauczycieli na całym świecie oraz jego działalność rozszerzy się na kraje, które aktualnie
w nim nie uczestniczą.

W Pradze spotkało się 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji. Polska to jeden z nielicznych krajów reprezentowanych aż przez trzy szkoły, które znalazły się
w elitarnym gronie 99 najbardziej innowacyjnych na świecie:

  • Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (Mentor School, wszystkich szkół tego typu, które są liderami w innowacji i wspierają inne szkoły w ich rozwoju w ramach programu, jest 32 na świecie).
  • Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu (Mentor School – szkoła zdobyła ten tytuł po raz pierwszy w tym roku, co zostało ogłoszone podczas Globalnego Forum w Pradze.)
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie (Pathfinder School, wszystkich szkół tego typu na świecie jest 67).

Program Partners in Learning podsumowanie działalności w latach 2003 - 2012:

  • Microsoft zainwestował w program Partners in Learning 500 milionów dolarów.
  • Program obejmuje 114 krajów z całego świata.
  • Dotarł do 202 milionów uczniów.
  • Przeszkolono 11 milionów nauczycieli.
  • Obejmuje 20 tysięcy szkół.

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Polski nauczyciel zwycięzcą światowego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 00:00
Krzysztof Nowak, nauczyciel z Choszczna w województwie zachodniopomorskim, został uhonorowany tytułem Innowatora w Nauczaniu, podczas prestiżowego, IX Europejskiego Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół w Lizbonie organizowanego co roku przez Microsoft w ramach programu Partners in Learning.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie projektu edukacyjnego Microsoftu i WSiP

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Szkoła Nowych Technologii to wyjątkowy na skalę Polski i Europy projekt edukacyjny, realizowany w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning obecnego w 115 krajach na całym świecie. Microsoft w ramach programu wsparcia edukacji Partners in Learning oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przeprowadziły cykl bezpłatnych konferencji i szkoleń, adresowanych do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najbardziej innowacyjne szkoły świata

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 00:00
W Międzynarodowym Dniu Nauczyciela UNESCO firma Microsoft ogłosiła zdobywców certyfikatów Microsoft Innovative Pathfinder School oraz Microsoft Innovative Mentor School 2012-2013 przyznawanych w ramach projektu Innowacyjna Szkoła programu Partners in Learning.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Microsoft: Partners in Learning Global Forum

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:14
Dziś rozpoczyna się największa, coroczna światowa konferencja poświęcona innowacyjnej edukacji – Partners in Learning Global Forum. 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów spotyka się w Pradze, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji.
rozwiń zwiń