Polskie Radio

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
Audio
  • Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski opowiadają o swoich wyprawach i tłumaczą, jak zwiedzać świat z psem i dlaczego warto zabierać ze sobą zwierzę na wakacje (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Agata Włodawrczyk wraz z Diuną na szczytach Himalajów. Pies nie tylko przeżywa przygody wraz z właścicielami. Staje się nierzadko przyczyną wielu nieoczekiwanych zdarzeń
Agata Włodawrczyk wraz z Diuną na szczytach Himalajów. Pies nie tylko przeżywa przygody wraz z właścicielami. Staje się nierzadko przyczyną wielu nieoczekiwanych zdarzeńFoto: źr. blog www.3wilki.pl

Ostatnią podróż, do Mongolii planowali przez 9 miesięcy. Potem podróżowali 149 dni i pokonali 6140 km na rowerach oraz ponad 10 tys. km autostopem i pociągiem, a Diuna przebiegła ok. 1450 km. Podróżnicy wraz z Diuną byli też m.in. na wyprawie w Himalajach.

- Podróżowanie z psem zmienia perspektywę. Nie jest to łatwe, bo w różnych krajach psy nie są mile widziane. Ale zachęcamy do aktywnego trybu życia i do tego, by zabierać psa ze sobą. Naprawdę warto, bo dzięki temu można przeżyć bardzo wiele wyjątkowych sytuacji i niezwykłych przygód, a podróż może być ciekawym doświadczeniem - tłumaczyli w Czwórce.

W Czwórce zdradzali, o czym trzeba pamiętać, jeśli chcemy zwiedzać świat z psem, ale udowadniali także, że jest to możliwe i wcale nie trudne. Mówili też o swojej książce "Wataha w podróży", a słuchacze Czwórki polecali kierunki kolejnych wypraw, w które podróżnicy mogliby zabrać Diunę.

***

Tytuł audycji: Tryb głosnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski (podróżnicy, właściciele psa-podróżnika, czyli Diuny, autorzy książki "Himalaje na czterech łapach"), Diuna (podróżniczka rasy wilczak czechosłowacki)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 20.00

kd/kul

Czytaj także

Z psem w Himalaje. "Ważna jest podróż, a nie jej cel"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 17:00
Agata Włodarczyk i Przemysław Bucharowski podróżują po świecie wraz z suczką Diuną. Nazywają siebie Wilczą Rodziną, Watahą, albo Trzema Wilkami. - Gdyby nie nasz pies, nie przeżylibyśmy tylu przygód, nie byłoby nas dziś tutaj - mówią w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alfred Nobel i jego herbaciane pola w Batumi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 20:00
Gruzińskie plantacje rozsławiły w swojej piosence Filipinki. Okazuje się, że uprawy herbaty w tym kaukaskim kraju pojawiły się za sprawą... Alfreda Nobla.
rozwiń zwiń