Polskie Radio

"Brak czytelnej perspektywy programowej". Jan Rulewski o Platformie Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 15:05
Gośćmi Polskiego Radia 24 byli działacze opozycji antykomunistycznej czasów PRL. Wg Jana Rulewskiego Platformie Obywatelskiej doskwiera "brak czytelnej perspektywy programowej łączącej elementy równowagi społecznej", o które - jak mówił były polityk PO - "walczył jako członek Solidarności". Z kolei Andrzej Michałowski przestawił swoją opinię nt. filmu pt. "Jesteś mechanizmem niszczącym...", wyemitowanego w Telewizji Polskiej.
Jan Rulewski podkreślił, że nadal uważa, że Platforma Obywatelska nie ma wizji
Jan Rulewski podkreślił, że nadal uważa, że "Platforma Obywatelska nie ma wizji"Foto: PAP/Adam Warżawa

Jan Rulewski, który w 2007 roku startował w wyborach parlamentarnych z ramienia Platformy Obywatelskiej i został wybrany na senatora VII kadencji w okręgu bydgoskim, następnie w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w nowym okręgu jednomandatowym, jak również w 2015 roku został ponownie wybrany na senatora, a w kwietniu 2019 roku ogłosił rezygnację z członkostwa w klubie senatorskim PO ze względu na sojusz tej partii w ramach Koalicji Europejskiej z grupą dawnych działaczy PZPR i zapowiedział rezygnację z aktywności politycznej, zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24, że Platformie Obywatelskiej doskwiera "brak czytelnej perspektywy programowej łączącej elementy równowagi społecznej", o które - jak mówił - "walczył jako członek Solidarności".

"PO nie ma wizji"

Polityk przyznał, że coraz bardziej czuł się w tej partii "jak gość, a nie jak gospodarz". - Nadal uważam, że Platforma Obywatelska nie ma tej wizji. Wizja musi być, ponieważ ludzie muszą wiedzieć, nie tylko na kogo będą głosować, ale na co i po co - ocenił działacz opozycji antykomunistycznej. 

W ocenie Jana Rulewskiego w partii Prawa i Sprawiedliwości "istnieje trochę lepsze zjawisko niż to, że się rozdaje pieniądze". - Nie lubię rozdawania pieniędzy, nie biorę rozdawanych pieniędzy. Tak jak żona nie może mnie namówić na "totolotka", bo jak twierdzi - boję się, że wygram. W tej partii ważna jest empatia, dostrzeganie, że są ludzie, którzy z różnych powodów, przesłanek ekonomicznych stają się biedni lub wykluczeni. To jest prawda, tu Prawu i Sprawiedliwości trzeba oddać, że widzi tych wykluczonych i próbuje z różnym skutkiem to zwalczyć - mówił.

"Jesteś mechanizmem niszczącym..."

Gościem Tadeusza Płużańskiego był również Andrzej Michałowski, który odniósł się m.in. do filmu dokumentalnego Marcina Tulickiego pt. "Jesteś mechanizmem niszczącym...", który opowiada o byłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu zamordowanym w 2019 roku. 

Posłuchaj
24:37 opozycjoniśści.mp3 Gośćmi audycji byli Jan Rulewski oraz Andrzej Michałowski ("Temat dnia / Gość PR24") 

Czytaj również:

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Goście: Jan Rulewski, Andrzej Michałowski (działacze opozycji antykomunistycznej czasów PRL)
Data emisji: 22.01.2022
Godzina emisji: 13.33

wikipedia/nt

Czytaj także

"Dyskusja ustami przedstawiciela jednej strony". Rulewski o wystąpieniu Trzaskowskiego przed komisją Kongresu USA

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 15:08
- Dyskusja o Polsce ustami tylko jednego przedstawiciela życia politycznego, a takim jest Rafał Trzaskowski, chyba jest zbyt dużym skrótem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Rulewski. W cotygodniowej debacie solidarnościowej wziął też udział Andrzej Michałowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Rulewski wspomina stan wojenny. "Zastał mnie w sensacyjnych okolicznościach"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 16:30
Jan Rulewski był w niedzielę gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia. Jeden z liderów Solidarności odniósł się do okresu stanu wojennego i swojego internowania. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oburza mnie, że taki człowiek funkcjonuje w życiu publicznym". Rakowski o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 11:25
- Smoleńsk bezbłędnie mierzy poziom odwagi, szacunku do prawdy, do człowieczeństwa, a z drugiej strony tchórzostwa, zakłamania i odczłowieczenia. Donald Tusk i cała ta świta pokazali, że stoją po tej mrocznej stronie, po stronie tchórzy, kłamców, barbarzyńców. Oburza mnie, że taki człowiek funkcjonuje w życiu publicznym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rakowski.
rozwiń zwiń