Polskie Radio

Mundial na antenach Polskiego Radia - specjalne audycje i relacje

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 08:00
Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat kieruje swoją uwagę na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbywają się w Katarze. Jest to pierwszy mundial rozgrywany jesienią i ostatni - z udziałem 32 drużyn. Na antenach Polskiego Radia, które jako jedyne relacjonuje wszystkie mecze z MŚ, słuchacze znajdą transmisje i relacje, zapowiedzi, komentarze oraz ciekawostki związane z wydarzeniem. Portal PolskieRadio.pl przygotował unikatowy serwis: katar2022.polskieradio.pl, pełen zdjęć, dźwięków i filmów, na których można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem. Relacje i transmisje prowadzone są także w mediach społecznościowych stacji.
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 na antenach Polskiego Radia
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 na antenach Polskiego RadiaFoto: mat. prasowe
  • 20 listopada w Katarze rozpoczęło się wielkie święto fanów futbolu - mistrzostwa świata w piłce nożnej. Impreza po raz pierwszy w historii odbywa się na Bliskim Wschodzie. Mecze - w sumie 64 - rozgrywane będą na ośmiu stadionach, w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Wakra.
  • Drużyna Biało-Czerwonych gości na mundialu już po raz dziewiąty. Rywalizację piłkarzy można śledzić na wszystkich antenach Polskiego Radia, na czas mundialu niektóre ramówki zostały zmodyfikowane.

Specjalny serwis katar2022.polskieradio.pl, przygotowany na mistrzostwa świata w piłce nożnej, będzie zawierał wszystkie audycje i nagrania związane z turniejem w Katarze. To tu kibice znajdą cały terminarz rozgrywek wraz z godzinami meczów, najświeższe informacje z obozu danej drużyny, opisy każdego z ośmiu obiektów oraz specjalne relacje na żywo z rozgrywanych meczów. Ponadto dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów, a także spotkania z ciekawymi gośćmi. 


. .

Radiowa Jedynka zaplanowała codzienne emisje audycji "Prosto z mundialu" i relacje ze wszystkich meczów mistrzostw świata w piłce nożnej. 20 listopada o godz. 17.00 Program 1 Polskiego Radia transmitował mecz otwarcia mistrzostw (Katar - Ekwador). 

Dziennikarze Polskiego Radia - Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk - zaproszą na transmisje wszystkich meczów z udziałem polskiej reprezentacji (22 i 26 listopada o godz. 17.00 i 30 listopada o godz. 20.00). W ramach mundialu dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przygotowali dodatkowe aktywności: konkurs "Piłkarska przygoda z Jedynką", realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, "Podcast mundialowy, czyli Mistrzostwa Świata Katar 2022 w radiowej Jedynce", w którym opowiemy o najciekawszych wydarzeniach podczas piłkarskiego turnieju, ale także dowiemy się, co dzieje się w Katarze poza boiskami.

Kolejną propozycją radiowej Jedynki jest audycja "Spokojnie, to tylko Katar", czyli internetowy, nieoczywisty komentarz pomeczowy, w formie studia wideo, które prowadzić będą naprzemiennie Marcin Kusy i Daniel Wydrych, a w rolę niecodziennych komentatorów piłkarskich zmagań wcielą się gwiazdy, na co dzień niezwiązane zawodowo ze sportem: Marek Dutkiewicz, Marek Wiernik, Maciej Szczepanik (Pectus), Mateusz Szczepanik (Pectus), Wojciech Gąssowski, Andrzej Mastalerz i inni.

Program studia "Spokojnie, to tylko Katar" wzbogacą łączenia z dziennikarzami Polskiego Radia w Katarze oraz relacje dziennikarzy redakcji sportowej portalu, którzy zaprezentują pomeczowe statystyki oraz najświeższe komentarze w sieci. Wszystko to na żywo w internetowym streamingu na portalu i w mediach społecznościowych Polskiego Radia oraz Programu 1. 


. .

Tematyka mistrzostw świata w piłce nożnej obecna jest także w radiowej Trójce. Program 3 Polskiego Radia będzie informować o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach podczas całego turnieju pod hasłem "Trzecia strona mundialu". Wszystkie spotkania polskiej kadry są na bieżąco relacjonowane na antenie radiowej Trójki. Dziennikarze zaproszą także na specjalne audycje, które rozpoczną się już godzinę przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym mecze Polaków.

Na audycje polskiej kadry radiowa Trójka zaprosiła 22 listopada o godz. 16.00 (Polska - Meksyk), a także 26 listopada o godz. 13.00 (Polska - Arabia Saudyjska), 30 listopada o godz. 19.00 (Polska - Argentyna). Podczas każdej z tych audycji w studiu Programu 3 swoimi fachowymi analizami podzielą się ze słuchaczami wybitni eksperci - byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, uczestnicy mistrzostw świata.

Najciekawsze informacje ze wszystkich spotkań turnieju znajdują się w "Studiu piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022 w Trójce", które nadawane jest od niedzieli 20 listopada do końca mundialu. Emisje od poniedziałku do piątku o godz. 7.40 i 16.20 i w soboty o godz. 7.40 i 17.50 oraz niedziele o godz. 9.05 i po 17.00. Z kolei 18 grudnia w radiowym eterze Trójki zaplanowana jest audycja "Trzecia strona medalu", z relacjami z meczu finałowego. Relacje z Kataru będą gościły także w serwisach sportowych radiowej Trójki


. .

Podczas mundialu radiowa Czwórka zaprasza na codzienną dawkę informacji i ciekawostek dotyczących mistrzostw świata w Katarze. O godz. 7.45 w "Porannych przeglądach sportowych" i w "Popołudniowych przeglądach sportowych" o godz. 16.45, a także w "Strefach sportu" (godz. 21.30) dziennikarze Czwórki będą sprawdzać m.in. który z piłkarzy biega najwięcej? Ile czasu potrzeba, by odwiedzić wszystkie stadiony mistrzostw?

Pierwszy, najważniejszy mecz Polski z Meksykiem został omówiony we wtorkowej "Strefie sportu" o godz. 21.30. W mundialowych komentarzach nie zabraknie także analiz ekspertów i głosów kibiców.

Czwórka przygotowała także dodatkowe aktywności dla fanów futbolu w postaci instagramowego konkursu "Kibicuj reprezentacji Polski z Czwórką", który potrwa od 22 do 30 listopada oraz Czwórkową grę w "Karne" dla wszystkich użytkowników darmowej aplikacji "Czwórka". Gra dostępna będzie przez cały okres mundialu. 


logo

Polskie Radio 24 zaplanowało codziennie emisje specjalnego "Studia mundialowego" (godz. 21.45), które wypełnione jest informacjami, wywiadami z piłkarzami oraz pomeczowymi komentarzami. Tematyka mistrzostw świata znajdzie się także w "Kronice sportowej".

Ponadto podczas rozgrywek polskiej reprezentacji planowane są łączenia z przebywającymi w Katarze dziennikarzami Redakcji Sportowej - zarówno przed meczami, by przekazać składy drużyn oraz zbudować atmosferę, jak i po nich, aby przeanalizować rozgrywkę i nastroje w polskiej drużynie. Podobne relacje planowane są również w fazie finałowej turnieju. 


logo

Polskie Radio Dzieciom zaprasza najmłodszych fanów futbolu na cotygodniowy kącik mundialowy, w sobotniej audycji "Rodzinny WF" (godz. 10.00), w którym będzie można usłyszeć informacje i ciekawostki z wydarzeń w Katarze.

Pierwsza tematyczna audycja była na antenie 19 listopada. Tego samego dnia w audycji "Dawno, dawno temu" o godz. 15.00 prowadząca Marta Powałowska rozmawiała z zaproszonym gościem Dariuszem Tuzimkiem - dziennikarzem sportowym, autorem książki "Lewandowski. Jak wygrać marzenia" o historii mundialu. A w niedzielę 20 listopada w audycji "Dźwięk dobry" (godz. 10.00) wraz z dziennikarzem sportowym Filipem Jastrzębskim posłuchaliśmy dźwięków towarzyszących mistrzostwom. 

MS_Katar22_baner.jpg
Zobacz serwis specjalny na mistrzostwa w Katarze

mat. pras. / rk /kor

Czytaj także

MŚ Katar 2022: oficjalne składy wszystkich reprezentacji na mundial

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 08:00
W niedzielę, 20 listopada, rozpoczyna się święto fanów futbolu - mistrzostwa świata Katar 2022. Wszyscy selekcjonerzy ogłosili już kadry swoich reprezentacji, choć wciąż możliwe są zmiany z powodu np. kontuzji. Zapraszamy do zapoznania się ze składami finalistów mundialu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

KATAR 2022: MUNDIALOWE EMOCJE W SPECJALNYM SERWISIE INTERNETOWYM POLSKIEGO RADIA

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 19:30
Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat opanuje piłkarska gorączka w związku z rozgrywanymi w Katarze mistrzostwami świata w piłce nożnej. Redakcja portalu PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotowała serwis, w którym będzie można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Katarze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katar 2022: wszystkie stadiony MŚ. Gdzie Polacy grają na mundialu??

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 15:00
W niedzielę 20 listopada ruszają XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022. Tak prezentuje się lista wszystkich stadionów, na których będą rywalizować reprezentacje. Polacy swoje grupowe spotkania rozegrają na Stadium 974 w stolicy Kataru Dosze oraz na Education City Stadium w Ar-Rajjan.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katar 2022: lepiej nie będzie? Grzegorz Krychowiak wprost: my tak będziemy grać

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 07:57
Reprezentacja Polski pokonała w środowym meczu towarzyskim Chile 1:0, ale nie mogliśmy być zadowoleni z gry naszych piłkarzy. Niestety, wygląda na to, że styl Biało-Czerwonych może być równie przeciętny na mistrzostwach świata w Katarze. - Taka gra przynosi nam efekty - powiedział po meczu Grzegorz Krychowiak w rozmowie z TVP Sport. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katar 2022. Transmisje i relacje z MŚ w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 11:20
Po raz pierwszy w historii najlepsze piłkarskie reprezentacje goszczą na Bliskim Wschodzie, a wśród nich są Biało-Czerwoni. Polacy w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowali z Meksykiem, a już w sobotę zmierzą się o godz. 14.00 z Arabią Saudyjską. Zapraszamy do słuchania transmisji meczu Polska - Arabia Saudyjska, jak i relacji z innych spotkań w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń