Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00.
06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Katarzyna Gójska i Daniel Wydrych
Gościem audycji (o godzinie 7.15) będzie wicepremier Jarosław Kaczyński oraz (o godzinie 8.15) senator Prawa i Sprawiedliwości - Stanisław Karczewski.
09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz
Wystartowała nowa baza danych z ogłoszeniami dotyczącymi ofert pracy i mieszkań dla uchodźców - stworzona na stronie pomagamukrainie.gov.pl. To, co jest wyjątkowego, że portal był współtworzony przez Centralny Ośrodek Informatyki (jednostkę rządową) i społeczność informatyków. Wiele darmowych godzin spędzili na udoskonalaniu i przygotowaniu do dalszego rozwoju serwisu. Co ważne portal działa w oparciu o Profil zaufany, co gwarantuje wiarygodność ofert. Gościem Tomasz Rychter dyr. Departamentu Jakości e-usług w Centralnym Ośrodku Informatyki.
Z kolei z Katarzyną Butowtt porozmawiamy o Fundacji Dr Clown, która została zarejestrowana i zorganizowana w roku 1999. Od samego początku celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Działania Fundacji mają wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych, poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu. Wolontariusze Fundacji przebrani są w różnobarwne stroje, a do odwrócenia uwagi od smutnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy.
Ponadto w audycji: kolejny odcinek słuchowiska "Emancypantki" oraz konkursy "Od małego dla dużego" i "A to kto to?".
13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Zbigniew Zegler
Pierwszokwietniowe wydanie audycji z pewnością będzie zawierała drobne elementy primaaprilisowe, ale przede wszystkim i jak najbardziej serio porozmawiamy z artystami, którzy właśnie wydadzą nowe płyty - Pablopavo "Mozaikę", a Mrozu "Złote bloki".
19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Kobylecka
* "Krzyżacka warownia w Elblągu". Był kiedyś jednym z największych zamków krzyżackich w Polsce. Po klęsce Krzyżaków pod Grunwaldem i w czasie wojny 13-letniej - został niemal całkowicie rozebrany. Dziś, dzięki metodom geofizycznym, naukowcy z UKSW w Warszawie i z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu próbują odtworzyć fundamenty budowli i zrekonstruować jej wygląd. Gość: prof. Fabian Welc - dyr. Instytutu Archeologii UKSW w Warszawie.
Zamek w Elblągu był najważniejszym ośrodkiem krzyżackim do 1309 roku, kiedy to przeniesiono siedzibę wielkiego mistrza całego Zakonu do Malborka. Budowla była pierwowzorem dla niemal wszystkich zamków konwentualnych w Prusach i jednym z najpiękniej dekorowanych, co udowodniły przedwojenne wykopaliska. Teren, na którym niegdyś stała warownia, jest obecnie częściowo zabudowany. Mimo tego, archeolodzy zdołali już odnaleźć fragmenty ogromnej baszty. W połączeniu z dokumentacją archiwalną pozwoli to na stworzenie cyfrowej rekonstrukcji wieży i skrzydła zamkowego. Badania w Elblągu potrwają kilka lat. Pierwszym, realizowanym już etapem, są badania geofizyczne, które mają wskazać interesujące miejsca do wykopów sondażowych, a następnie do wykopalisk archeologicznych.
* "Drzwi do nieba". Obeliski w starożytnym Egipcie były "łącznikiem" z bogiem Słońca Ra. Kamienne, smukłe słupy swoim szczytem miały "dotykać" nieba. Stawiano je zwykle parami przed wejściami do świątyń już w połowie III tys. p.n.e. Od czasów antycznych były wywożone do Europy i dziś są ozdobą najważniejszych placów Rzymu, Londynu, Paryża a nawet Nowego Jorku. Gość: dr Andrzej Ćwiek - egiptolog - Wydział Archeologii UAM w Poznaniu.
Pierwsze obeliski wznoszono w Heliopolis ( dziś jedna z dzielnic Kairu), które było centrum kultu Słońca. Te najbardziej monumentalne powstały jednak na południu Egiptu - w Luksorze i Karnaku - za czasów królowej Hatszepsut i faraona Totmesa III ( połowa II tys. p.n.e.). Miały 20-30 m wysokości, choć rekordzista z kamieniołomu w Asuanie ma nawet 42 m. Jest to jednak obelisk niedokończony, którego nie udało się odciąć od podłoża na skutek pęknięć kamienia. Mimo ogromnej wagi obeliski były wywożone z Egiptu już w starożytności, a potem w czasach XIX-wiecznej "egiptomanii". Możemy je, zatem dziś podziwiać w Rzymie, gdzie znajduje się 8 faraońskich monumentów, ale także w Paryżu - na placu Zgody, w Londynie - nad Tamizą, czy w nowojorskim Central Parku. Te obeliski z W. Brytanii i USA stały niegdyś razem w Heliopolis. Popularnie zwane są Igłami Kleopatry, choć z tą władczynią nie mają nic wspólnego. Zostały wykute za czasów faraona Totmesa III, ale miejsce znalezienia - Aleksandria - przesądziło o nadaniu im takiego przydomka.
LITERATURA W JEDYNCE:
10.35 - "Emancypantki" Bolesława Prusa - nagranie z 1974 roku.
21.45 - Fragmenty ukraińskiej powieści Petra Jacenki "Magnetyzm" w interpretacji Magdaleny Kumorek.
Bohaterką książki jest młoda kobieta, która potrafi odczytywać historie ludzi ukryte w metalowych przedmiotach - pociskach, zegarach, maszynach, motorach. W roku 2014 ucieka z ukochanego, ogarniętego wojną Doniecka do Kijowa, które okazuje się dla niej miastem nieprzyjaznym.
23.50 - W ramach Roku Polskiego Romantyzmu prezentujemy "Listy z podróży" Antoniego Edwarda Odyńca, poety, tłumacza, filarety, przyjaciela Adama Mickiewicza. Podróż tę odbyli razem przez Niemcy, Szwajcarię i Włochy w roku 1829. Czyta Piotr Adamczyk.
00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński
00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Jarosław Iwaszkiewicz w serii Biblioteka Narodowa - aud. Doroty Gacek
01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Mieczysław Karłowicz Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Bogusław Madey, Karol Szymanowski I Symfonia f-moll op. 15, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Kazimierz Kord
02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba
Schmelzer, Dvorak, Peeters, Lully, De Fesch, Liszt, Palmgren, Schubert, Handel, Mendelssohn
06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Mieczysław Karłowicz Epizod na maskaradzie op. 14, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, dyr. Antoni Wit, Karol Szymanowski Mity -Trzy poematy na skrzypce i fortepian op. 30, wyk. Kaja Danczowska - skrzypce, Krystian Zimerman - fortepian
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński
12 wariacji dzieł wybitnych dwudziestowiecznych kompozytorów. Sięgniemy po płytę "Polscy kompozytorzy XX w." Jej autor - saksofonista i klarnecista Marek Pospieszalski - stworzył niemal dwugodzinny materiał pełen kolektywnej improwizacji, odniesień do muzyki klubowej, noise`u czy sound artu. Przy wykorzystaniu wyjątkowych instrumentów. Szczegóły w Poranku o godz. 9.30.
W audycji będziemy mieli także zaproszenia na koncert w ramach cyklu Jazz.pl. W tym tygodniu występ światowej klasy pianisty, jednej z największych gwiazd polskiej sceny jazzowej, artysty niestroniącego od wyzwań i eksperymentów - Leszka Możdżera. Spotkanie z artystą o godz. 8.30.
W audycji również: o 120 rocznicy urodzin pisarza, dziennikarza i publicysty Józefa Mackiewicza; o wystawie Natalii Romik "Kryjówki. Architektura przetrwania"; o wydarzeniach związanych ze 125-leciem Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz opowieść o kinie, obsesji tworzenia filmów i bezkompromisowym życiu w cieniu apokalipsy."Pasolini. Sny przed końcem".
10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś
10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - A. Mozart Ein musikalischer Spass K522, wyk. Le Concert des Nations, dyr. Jordi Savall
11.10-12.00 - Ludwig van Beethoven Sonata G-dur op. 96, wyk. Christopher Glynn – fortepian, Rachel Podger – skrzypce
12.05-12.45 - Heinrich Wilhelm Ernst The last rose of the summer - wariacje koncertowe na temat pieśni staroirlandzkiej, wyk. Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce; Johann Schobert Sonata B-dur op. 6 nr 3, wyk. Arte dei Suonatori, dyr. Martin Gester
12.45-13.00 - Głosy z przeszłości: Krzysztof Penderecki (powtórzenie) - opr. Agata Kwiecińska
13.00-15.00 - "Dwudźwięki na 85 obrotów" - Piotr Metz
Karol Szymanowski Stabat Mater na 3 głosy solowe, chór i orkiestrę, wyk. Sylvia Greenberg - sopran, Jadwiga Rappe - alt, Adam Kruszewski - tenor, Andrzej Hiolski - baryton, Chór Filharmonii Narodowej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Antoni Wit ( Studio Koncertowe PR im W Lutosławskiego, 26.04. 1997); Henryk Mikołaj Górecki Totus Tuus, wyk. Gabrieli Consort and Players, dyr. Paul McCreesh ( Wratislavia Cantans, 07.09.2007); Wojciech Kilar Missa pro pace na 4 głosy solowe, chór i orkiestrę ( fragment), wyk. Izabella Kłosińska - sopran, Jadwiga Rappe - alt, Charles Daniels -tenor, Romuald Tesarowicz - bas, Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, dyr. Kazimierz Kord ( Filharmonia Narodowa 12.01.2001)
16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Jamrozek
17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - Jedynie prawda jest ciekawa - sesja Mackiewiczowska w Sejmie RP, aut. Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
18.00-19.00 - "Jazz.PL" - Andrzej Zieliński
Leszek Możdżer - światowej klasy pianista, jedna z największych gwiazd polskiej sceny jazzowej, artysta niestroniący od wyzwań i eksperymentów. To również jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz producentów muzycznych. Transmisja koncertu w Dwójce oraz w formie video- na stronach internetowych Polskiego Radia i w serwisach społecznościowych Dwójki.
19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska
Konzerthaus (Freiburg, 25.11.2021) Franz Schubert VIII Symfonia h-moll "Niedokończona" D. 759, Hector Berlioz Les Nuits d'été op. 7, Franz Schubert V Symfonia B-dur D. 485, wyk: Marianne Crebassa, mezzosopran, Freiburg Baroque Orchestra, dyr. Pablo Heras-Casado
21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Strefa literatury - Mackiewicz jako antykomunista - aud. Wacława Holewińskiego
22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Karnawał instrumentów - prowadzi Łukasz Borowicz
23.00-00.00 - "Jam session" - prowadzi Przemysław Psikuta
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta" - Wiesław Myśliwski "Winokrąg", czyta Zbigniew Zapasiewicz.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.
Zapraszamy na sześćdziesiąte URODZINY TRÓJKI! Dzień pełen niespodzianek dla słuchaczy, cykl "Trójkowa kapsuła czasu" oraz skojarzenia z cyfrą TRZY!
"Serwisy ukraińskie w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Barbara Marcinik
Zaproszenie do pierwszego kwietniowego 2022 wydania TPK przyjęli nasi przyjaciele z Teatru Polskiego Radia: Andrzej Brzoska, mistrz reżyserii dźwięku oraz Marcin Troński, aktor, autor i reżyser słuchowisk. Zajrzymy również do trójkowego, teatralnego archiwum i oddamy głos naszym przyjaciołom spoza Teatru Polskiego Radia: Olenie Leonenko-Głowackiej, urodzonej w Kijowie aktorce, pieśniarce, oraz kino-teatrowi MUMIO.
02.00-03.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański
03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Piotr Firan
05.00-06.00 - "Trójka budzi: synth-pop" - Michał Kirmuć
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Łukasz Sobolewski, Piotr Firan, Dariusz Urbanowicz
W urodziny Trójki m.in. o utartych powiedzeniach ze słowem 'trzy'. Z kolei w Międzynarodowy Dzień Ptaków - o tym, jakie gatunki królują na polskim niebie. Przyjrzymy się także losowaniu grup finałów Mistrzostw Świata oraz rynkowi nieruchomości w Polsce.
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz
Gościem Paweł Kukiz z ugrupowania Kukiz '15.
09.00-10.00 - "Winien i ma" - Wojciech Surmacz
10.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Ryszard Jaźwiński, Katarzyna Cygler, Marcin Jagiełowicz
W audycji m.in. o filmach z cyfrą 'trzy' w tytule: "Trio z Bellville", "Trzy kolory", "Trzy bilboardy...". Powiemy też o tryptykach w malarstwie i literaturze oraz o symbolice trójkąta w sztuce.
12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Mateusz Tomaszuk, Michał Kirmuć, Radosław Okrasko
13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Witold Lazar, Mateusz Drozda, Tomasz Miara
Pitagorejczycy uznawali arytmetykę za "matkę nauk przyrodniczych", bo to od niej zależy muzyka i astronomia. Nikola Tesla liczbę 3 i jej dzielniki (czyli 6,9 itd.) uznawał za wyjątkowe i twierdził, że tajemnica wszechświata leży w ich sekrecie. W audycji m.in. o wyjątkowości liczby 'trzy' w naukach przyrodniczych i matematyce.
15.00-18.00 - "Zapraszamy do Trójki"
Prowadzący 15.00-18.00: Beata Michniewicz, Piotr Łodej, Karol Gnat
Prowadzący 18.00-19.00: Piotr Łodej, Karol Gnat, Bartłomiej Graczak
19.00-20.00 - Koncert "Trójka dla Ukrainy"
Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej pojawią się: polsko-ukraiński kwartet Dagadana, ukraiński zespół ShockolaD, łączący folk z elektroniką i jazzem, oraz czerpiąca z tradycji Bojków i Łemków bieszczadzka grupa Tołhaje. Koncert będzie można śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.
20.00-23.00 - Audycja specjalna
23.00-01.00 - "Rocka klasyka według Wiernika" - Marek Wiernik, Piotr Baron, Leszek Adamczyk
LITERATURA W TRÓJCE:
10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza.

09.00-10.00 - "Rozbiegani" - Karina Terzoni
Treningi baletowe dla dorosłych? Les Ballets de Pologne to zespół baletowy utworzony przez Fundację Warsaw Ballet Theatre, łączą pracę profesjonalnych tancerzy, choreografów, pedagogów, uczniów i miłośników sztuki tańca. Jak utrzymywać motywację do treningów?
12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Maciej Wójcik
"Druha we mnie masz". 19-letnia Maria pasjonuje się nowymi technologiami i postanowiła pokazać ich najpiękniejszą stronę. Zainicjowała projekt, który dzisiaj jest czymś dużo więcej. Jest ruchem społecznym, który wspiera bardzo wielu młodych Polaków licealistów i studentów i który ma pomóc Ukrainie. Stworzyła realną platformę wsparcia obywateli Ukrainy przez Polaków.
15.00-16.00 - "Ratujemy świat" - Kasia Dydo
Ekologia zaczyna się w twojej głowie i na twoim talerzu - spotkanie z Jagną Niedzielską, której ekologiczna kuchnia to przede wszystkim przepisy na proste, wyjątkowo smaczne wegańskie i wegetariańskie potrawy.
18.00-20.00 - "Będzie głośno!" - Damian Sikorski
Zadebiutuje Muzaman - beatboxer oraz producent muzyczny uwielbiający drum'n'bass, techno, dubstep, trap oraz house, które są jego główną inspiracją. Swój styl muzyczny określa jako "organic electronic".
22.00-00.00 - "Rock Blok" - Bartek Koziczyński
Zespół The Cassino nagrał płytę i rusza w wiosenną trasę koncertową. W audycji powiedzą, które miasta odwiedzą.
00.00-02.00 - "BEATmaszyna" - Piotr Truszkowski
W BEATmaszynie nowa, intrygująca polska muzyka. Od elektroniki MINt, poprzez jazz od Niechęci i GCh+ aż po nową twarz z rapowego podziemia - Larsky'ego. Nie zabraknie tradycyjnych brzmień house i UK Garage, a w drugiej godzinie gościnny set od fana elektronicznych brzmień, który w swoim życiu zamieszkiwał zarówno Białystok i nowojorski Brooklyn - HES przez godzinę zaprezentuje swoje muzyczne fascynacje. Po północy zaprasza Piotrek true.dat Truszkowski.
LITERATURA W CZWÓRCE:
10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Opowiadanie "Ostatnia zagadka" czyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
Cały piątek będziemy świętować w audycjach nasze siódme urodziny. Słuchacze będą mogli do nas dzwonić i podzielić się czym jest dla nich nasze radio. W "Poranku" dowiemy się od przedszkolaków czy lubią słuchać radia, z czym kojarzą im się urodziny i liczba siedem. W "Muzycznych podróżach" posłuchamy piosenek urodzinowych i oczywiście piosenki Polskiego Radia Dzieciom. Przypomnimy też piosenki z "TOP Listy Przebojów PRD", które dostały najwięcej głosów przez cały rok. "Popołudnik" będzie audycją plenerową, z Chrzanowa, gdzie odbędzie się Festiwal "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna", a "Rodzina pod żaglami" podzieli się z nami opowieścią o początkach ich przygody z Polskim Radiem Dzieciom.
07.00-10.00 - "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" - Specjalna audycja poranna, w pełni poświęcona Polskiemu Radiu Dzieciom. W Poranku pojawi się wiele zagadek dotyczących naszych audycji, a dzieci, które będą znały odpowiedzi otrzymają od nas upominki.
15.00-17.00 - "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" - Audycja urodzinowa z Chrzanowa, gdzie odbywa się "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna", festiwal integracyjny po patronatem Polskiego Radia Dzieciom. Będziemy relacjonować zmagania wokalistów.
21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Myślenie krytyczne to filozofia życia, przygoda na całe życie. To również fundament samoświadomości - tylko poprzez pełne zrozumienie siebie będziemy mogli funkcjonować w tym szybko zmieniającym się świecie. Nie czekaj, rozpocznij ten rozwój już dziś! Gość: Maciej Winiarek - Jest ekspertem myślenia krytycznego, dyrektorem na Polskę Fundacji TOCFE z USA, współtwórcą Niepublicznej szkoły Thinking Zone w Gdańsku, Trenerem Family Lab, edukatorem, wydawcą, blogerem, prezenterem oraz certyfikowanym tutorem.
23.00-01.00 - "Muzyka dla rodzica" - Gościem audycji będzie Meek oh why? Właściwie Mikołaj Kubicki, polski raper i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Do sieci trafił właśnie czwarty studyjny album Meek, Oh Why? zatytułowany "Offline".
LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:
14.00 - "Słuchowisko PRD" - "Kłapouchy obchodzi urodziny" Alana Alexandra Milne, w reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego i adaptacji Barbary Zembrzuskiej, Teatr Polskiego Radia, 1986 r. Wystąpili: Ewa Milde - Sowa Przemądrzała, Marian Kociniak - Kubuś Puchatek, Stanisław Górka - Kłapouchy, Ryszard Dreger - Prosiaczek, Michał Bukowski - Krzyś.

17.00 - "Arcydzieło miesiąca" - Magdalena Sawicka [PREMIERA]
Pierwsza audycja z cyklu poświęconego chopinowskiej balladzie: F-dur op. 38. Zabrzmią interpretacje m.in. Alfreda Cortot, Krystiana Zimermana oraz Claudia Arraua. W audycji usłyszymy także kompozycja Ferenca Liszta oparta na temacie z Roberta Diabła Meyerbeera.
21.00 - "Chopin inspiruje" - Wojciech Krzyżanowski [PREMIERA]
Trzecia część cyklu audycji poświęconych ukraińskiej muzyce. Autor programu razem z gośćmi: Ostapem Manko i Ostapem Manulyakiem będą rozmawiać o podobieństwach między dumką ukraińską a niektórymi kompozycjami Fryderyka Chopina.
22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski
Bohaterem audycji będzie uczeń Ferenca Liszta i jeden z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, Maurycy Rosenthal. W wykonaniu artysty usłyszymy dzieła Fryderyka Chopina: Etiudy C-dur i Ges-dur op. 10, wybrane Preludia op. 28, niedoskonałe już, ale nadzwyczajne wykonanie Sonaty h-moll oraz I Koncert fortepianowy e-moll z towarzyszeniem Orkiestry Opery Państwowej w Berlinie, a także II Rapsodię Węgierską Franciszka Liszta w nagraniu studyjnym.
Zapraszamy!