Polskie Radio

Jaka będzie przyszłość Jarosława Gowina? Gursztyn: jego problemem jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wiana

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 21:09
- Problemem Jarosława Gowina jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wiana. On nie jest w stanie przynieść liście, na której się znajdzie, jakiejś znaczącej liczby głosów. W związku z tym można z nim robić takie rzeczy, jak Donald Tusk, czyli po prostu traktować go gorzej niż lekceważąco - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz TVP Piotr Gursztyn.
Jaka będzie przyszłość Jarosława Gowina? Gursztyn: jego problemem jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wiana
Jaka będzie przyszłość Jarosława Gowina? Gursztyn: jego problemem jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wianaFoto: PR24

- Nie mam zamiaru kwestionować tego, że poseł Gowin rzeczywiście zmienił pogląd na świat, na to co robił. Ale to nie starczy, żeby uznać, że nic się nie stało. Powiem brutalnie: pan Jarosław Gowin będzie jednak raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał - powiedział w sobotę podczas wystąpienia we Wrocławiu były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Zapytany na antenie Polskiego Radia 24 o tę wypowiedź, dziennikarz Piotr Gursztyn ocenił, że "problemem Jarosława Gowina jest to, że nie wnosi on ze sobą żadnego wiana". - On nie jest w stanie przynieść liście, na której się znajdzie, jakiejś znaczącej liczby głosów. W związku z tym można z nim robić takie rzeczy, jak Donald Tusk, czyli po prostu traktować go gorzej niż lekceważąco - wskazał.

Przyszłość Jarosława Gowina

Gość audycji zwrócił także uwagę na pojawiające się w sieci komentarze, wskazujące na to, że "najbardziej zajadła część elektoratu opozycyjnego reaguje na Jarosława Gowina bardzo alergicznie". - Cały ten segment elektoratu o bardziej lewicowych, progresywnych poglądach tak reaguje. Ja bym to powiązał z wypowiedzią Donalda Tuska o przymusie aborcyjnym - że ktoś, kto będzie oponował przeciwko jego pomysłom na całkowitą liberalizację dostępu do aborcji, nie znajdzie się na listach wyborczych - powiedział.

Jak zaznaczył, "to pokazuje, gdzie były premier szuka swoich wyborców". - Szuka ich na lewicy. Uważa, że polskie społeczeństwo tak bardzo się laicyzuje, liberalizuje i staje się coraz bardziej antyklerykalne, że on tam najwięcej "ułowi" - skomentował gość audycji. Jak dodał "wskazuje to, że nie ma zapotrzebowania na Jarosława Gowina".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:03 PR24_mp3 2022_09_24-20-33-18.mp3 Piotr Gursztyn o przyszłości Jarosława Gowina ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Gursztyn (TVP)

Data emisji: 24.09.2022 r.

Godzina emisji: 20.33

ng/PAP

Czytaj także

List Tuska do Putina. Rzymkowski: przebija serwilizm wobec Moskwy i Berlina

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 17:30
- Wektor polityki zagranicznej Platformy Obywatelskiej zależy od wektora polityki Niemiec. Donald Tusk wpisywał się w tę politykę - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Domański o polityce Donalda Tuska: chce pozyskać lewicowy elektorat i zrealizować własne ambicje

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 14:04
- Najłatwiej uzyskać Platformie Obywatelskiej elektorat lewicowy i temu służy radykalny zwrot jeżeli chodzi o aborcję - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polityka rządu PO-PSL wobec Rosji. Jacek Karnowski: to pozbawia ich mandatu do przewodzenia państwu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 13:11
- Ujawnione dokumenty potwierdzają, że słowa Donalda Tuska o tym, iż przestrzegał przed działaniami Rosji i prowadził asertywną politykę, są ordynarnym i zwyczajnym kłamstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń