Polskie Radio Dzieciom

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 17:41
W sercu Rzeszowa, w pobliżu rynku, znajduje się Muzeum Dobranocek. To jedyna tego typu placówka w Polsce, która gromadzi unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, sięgając od najstarszych wieczornych emitowanych w pierwszym programie Telewizji Polskiej. To miejsce powstało dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy, który przekazał swoje eksponaty jako dar dla przyszłych pokoleń. O szczegółach oferty dla dzieci na czas ferii opowiedziała Renata Cieplik - kustosz muzeum.
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w RzeszowieFoto: mat. prom.

Muzeum Dobranocek to nie tylko stałe wystawy, ale także mnóstwo propozycji związanych z feriami. To miejsce, gdzie spotkać można bohaterów naszych ulubionych bajek, takich jak Kaczor Donald, Tygrysek, Myszka Miki, Kubuś Puchatek czy bohaterowie Stumilowego Lasu. Renata Cieplik opowiedziała nam, w rozmowie reporterskiej, że celem muzeum jest przybliżenie dzieciom świata dawnych bajek, a dla dorosłych stanowi to podróż sentymentalną w przeszłość, budzącą miłe wspomnienia. 

Posłuchaj
05:47 Muzeum Dobranocek.mp3 Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na czas ferii zimowych. Rozmowa przygotowana przez reporterkę PRD Julię Rozbiecką.

 

W sali edukacyjnej muzeum odbywają się różne warsztaty tematyczne, które pozwalają dzieciom i dorosłym zagłębić się w świat animacji. W trakcie ferii organizowane są spotkania, podczas których bohaterami są znane postacie z bajek, jak Bolek i Lolek czy Reksio. Na warsztatach można spróbować swoich sił w kaligrafii, ożywianiu postaci bajkowych czy też tworzeniu własnych animacji poklatkowych.

Po feriach muzeum oferuje także zajęcia edukacyjne i twórcze, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Istnieje również możliwość uczestnictwa w warsztatach animacji poklatkowej, podczas których dzieci mogą samodzielnie stworzyć krótki film animowany.

- Muzeum Dobranocek to nie tylko miejsce do oglądania wystaw, ale przede wszystkim do aktywnego uczestnictwa w kreatywnych zajęciach, które pozwalają odkrywać tajniki animacji i twórczości filmowej - podkreśliła Renata Cieplik.

Muzeum Dobranocek, znajduje się przy ulicy Adama Mickiewicza 13 w Rzeszowie.
Więcej informacji na temat ekspozycji i zajęć znajdziesz na oficjalnej stronie muzeum: muzeumdobranocek.pl.

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadziła: Martyna Chuderska
Data emisji: 6.02.2023
Godzina emisji: 8.00

Przypominamy także o akcji "Ferie z Polskim Radiem Dzieciom". Jak co roku stacja przygotowała specjalne audycje przedstawiające propozycje ze świata literatury, teatru, sportu i rozrywki, które mogą wypełnić dzieciom i ich rodzicom, czas odpoczynku i rekreacji w czasie ferii zimowych 2024. Wszystkie szczegóły na bieżąco śledzić można w serwisie specjalnym feriedzieci.polskieradio.pl  W serwisie tym przedstawiamy aktualne i najciekawsze wydarzenia z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się interesującym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych, sportowych i nie tylko.

* * * 

Polskie Radio Dzieciom – muzyka, kultura, sport, rozrywka – bez reklam!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Wiktoria Nakielska, zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa Generacja", o feriach i nowych wyzwaniach

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 13:26
Wiktoria Nakielska, zwyciężczyni programu "You Can Dance. Nowa Generacja", nie tylko podbiła serca widzów swoim talentem tanecznym, ale również stała się źródłem inspiracji dla młodych ludzi. W rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom powiedziała, że swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku trzech lat i ten rozwój ciągle trwa. Obecnie skupia się na przygotowaniach do marcowych Mistrzostw Polski Modern. Jak spędza tegoroczne ferie zimowe i jakie ma podejście do pojawiających się wyzwań?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Feliks Matecki od przedszkola do aktorstwa. Trwają "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 19:45
Miał zaledwie cztery lata gdy pojawił się na planie filmowym serialu "M jak Miłość". Wspierany przez rodziców w nauce pierwszych ról, szybko oswoił się z wymaganiami aktorskiego rzemiosła. O swoich krokach w świecie projektów filmowych i telewizyjnych, Feliks Matecki opowiedział w audycji "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie nie zabrakło wątku dotyczącego głównej roli w filmie fabularnym "Orlęta - Grodno 1939". Po szczegóły zapraszamy poniżej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziękujemy za przysłane kartki walentynkowe! Dedykacje usłyszymy w audycjach PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:16
Z okazji Święta Zakochanych, Polskie Radio Dzieciom zaplanowało szereg atrakcji – między innymi specjalne audycje związane ze Świętem Zakochanych, Dziecięcy Koncert Życzeń, a także wyjątkową zabawę, która polegała na wykonaniu kartki walentynkowej z życzeniami dla najbliższych. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji. Tego dnia w audycji "Poranek" porozmawiamy o uczuciach z Grzegorzem Kasdepke. Zapraszamy!
rozwiń zwiń