X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż do Finlandii. Dzień Kalevali

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 16:39
Finlandia to kraj położony w północnej części Europy. Od zachodu graniczy ze Szwecją, od północy z Norwegią, a od wschodu z Rosją. Ma dostęp do Morza Bałtyckiego oraz do Zatoki Fińskiej. Do tego nordyckiego kraju można dopłynąć z Polski statkiem. Stolicą Finlandii są Helsinki.
28 lutego w Finlandii obchodzi się Dzień Kalevali, nazywany także dniem kultury fińskiej.
28 lutego w Finlandii obchodzi się Dzień Kalevali, nazywany także dniem kultury fińskiej.Foto: Pixabay

28 lutego w Finlandii obchodzi się Dzień Kalevali, nazywany także dniem kultury fińskiej. Kalevali to wielowątkowy poemat, który obejmuje czasy od stworzenia świata po epokę średniowiecza. Historie łączą w sobie świat realny oraz baśniowy i poruszają kwestie życia bohaterów, ich bohaterskich czynów, a także walkę wrogich plemion o mityczny młynek szczęścia - Sampo. 

Posłuchaj
57:53 2022_02_28 10_00_05_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczna podróż do Finlandii. Dzień Kalevali_ Muzyczne podróże 28 lutego godz. 10:00

 

W 1917 Finlandia stała się niepodległa. Wcześniej znajdowała się pod panowaniem szwedzkim, a następnie rosyjskim, jako autonomiczne Wielkie Księstwo Finlandii. To właśnie Kalevala przyczyniła się do tego, że Finowie mają dzisiaj swój własny kraj. Kalevala wywarła wpływ nie tylko na Finów, która rozbudziła w nich poczucie narodowej odrębności, ale też stała inspiracją dla Tolkiena.

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 28.02.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także

Czytaj także

Finlandia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:00
Zima i Święta za pasem, wybierzemy się więc do chłodnej Finlandii...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże". Jak grać na Kalimbie?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:24
Niektóre instrumenty, które używamy obecnie powstały setki, a nawet tysiące lat temu. Zdarza się jednak, że pomimo tego wciąż odkrywamy ich istotę i znaczenie. Jednym z takich instrumentów jest kalimba, której wyjątkowe brzmienie można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultura i muzyka Finów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:07
Na kolejną wycieczkę w "Muzycznych Podróżach" obraliśmy kierunek północny, do tzw. "Kraju Tysiąca Jezior". W Finlandii, bo o niej mowa, jest ich ponad 180 tysięcy, co bezspornie gwarantuje temu państwu pierwsze miejsce na liście krajów z największą liczbą jezior. Z czego jeszcze słynie ta ojczyzna Świętego Mikołaja?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka ludowa w sercach gra. Rozmowa z Pauliną Kinaszewską - jurorką konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 10:09
"Pstro, kokoska, pstro…". Dzieci  małe i te  zupełnie duże - wszystkich, którzy lubią  muzykę ludową, a wspólne muzykowanie przynosi im radość, zapraszamy do udziału w naszym konkursie!. Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom już po raz drugi ogłosiło "Nasze Muzyczne Źródełko" - konkurs muzyczny skierowany do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, oraz do zespołów amatorskich. Poprosiliśmy, żeby młodzi wykonawcy zagrali i zaśpiewali nam pięknie na ludową nutę!
rozwiń zwiń