Polskie Radio Dzieciom

"Każdy z nas jest Pinokiem, który uczy się życia". Premiera historii o drewnianym chłopcu w Teatrze Wielkim

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 15:09
- Pinokio to historia o dojrzewaniu, o tym jak stajemy się dorośli i czym jest człowieczeństwo. A wszystkie historie, jakie przeżywa drewniany chłopiec, są tymi, które doświadcza każdy z nas. Naszym zadaniem jest pokazać to w mądry sposób - powiedziała Anna Hop - reżyserka i choreografka baletu "Pinokio", gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom.
Anna Hop - reżyserka i choreografka baletu Pinokio w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz Martyna Chuderska
Anna Hop - reżyserka i choreografka baletu "Pinokio" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz Martyna ChuderskaFoto: PR

Pinokio to postać, która pojawia się od wielu lat w różnych adaptacjach bajek dla dzieci. Tym razem zakróluje na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gdzie już 21 kwietnia odbędzie się premiera historii o niezwykłym, drewnianym chłopcu.

Jak zauważyła Anna Hop - reżyserka i choreografka baletu "Pinokio", przedsięwzięcie jest ogromne. - Pracujemy z całym polskim baletem narodowym, na scenie tańczy około 70 osób, a w przedstawieniu uczestniczy pełen skład orkiestry. A to wszystko podczas niemal 2 godzin, zamkniętych w dwóch aktach - przedstawiła gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom i dodała, że trudno się opowiada o tańcu i najlepiej zobaczyć wszystko na własne oczy.

Warto dodać, że podczas przedstawienia przeniesiemy się w różne miejsca opisywane w książce Carla Collodiego. - Będzie to na pewno wioska, dom Geppetta. Pokażemy też miasto i szkołę do której trafił Pinokio, ale też dużo emocji i pięknego tańca - wyjaśniła gość Polskiego Radia Dzieciom. 

Więcej na temat spektaklu można posłuchać w nagraniu audycji:

Posłuchaj
16:46 2024_04_09 08_00_14_RadioDzieciom_Poranek.mp3 "Pinokio" - nowy spektakl w Teatrze Wielkim

   


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.04.2024
Godzina audycji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Wspólne czytanie z dzieckiem. Dlaczego to takie ważne?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2024 20:52
Zdaniem psychologów głośne czytanie dzieciom obniża stres, agresję i podatność na depresję, a dodatkowo jeśli wejdzie nam w nawyk buduje silne więzi i oczywiście wspólne wspomnienia, bo bajki z dzieciństwa pamięta się przecież całe życie! Jak wygospodarować 10 min na codzienne czytanie lub opowiadanie bajek? Podpowiemy w Poranku w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie i praca mieszkańców dawnej wsi. "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:18
- Każdy z nas ma wśród swoich przodków osoby, które mieszkały na wsi, nawet jeśli sami o tym nie pamiętamy, dlatego warto dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały domy, jak ubierali się ludzie i jakie były ich zwyczaje - powiedziała Małgorzata Jaszczołd z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera spektaklu dla dzieci. "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka", czyli jak być wampirkiem bez kłów?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 15:41
Kto miał okazję w miniony weekend zasiadać na wypełnionej po brzegi widowni Teatru Lalek Gulwier, bez wątpienia się nie zawiódł. Twórcy najnowszego spektaklu "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" obiecywali "muzyczną ucztę pełną krwistego humoru" i słowa dotrzymali. A o wrażeniach po premierze opowiedzieli goście "Kulturoteki" w Polskim Radiu Dzieciom: Marcin Wicha - autor tekstu i adaptacji oraz Jakub Szlachetka - odtwórca tytułowej roli. Zapraszamy!
rozwiń zwiń