Polskie Radio Dzieciom

Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:57
We wtorkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, zaprosiliśmy w kosmiczną podróż międzyplanetarną. To nie była zwyczajna audycja ponieważ przez 3 godziny od 7.00 do 10.00, poszukiwaliśmy ufoludków. Pomógł nam w tym gość z Centrum Nauki Kopernik - Tomasz Drela zajmujący się kosmosem. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
Słuchaj audycji Poranek w Polskim Radiu Dzieciom od pn. do pt. od 7.00 do 10.00.
Słuchaj audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom od pn. do pt. od 7.00 do 10.00.Foto: Pixabay

W 1978 rzekomo w Emilcinie wylądowało Ufo. W "Poranku" w całodobowym Polskim Radiu Dzieciom, zastanowimy się jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby Ufoludki. Jak by wyglądały, co jadły, czym by się zajmowały. Spróbujemy wykreować zupełnie nową bajkową planetę. Zapytaliśmy też eksperta Tomasza Drelę z Centrum Nauki Kopernik, zajmującego się kosmosem czy na innych planetach mogłoby istnieć życie. 
Ufoludków poszukaliśmy też w bajkach i literaturze.


Posłuchaj
154:50 2022_05_10 07_00_13_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Czy gdzieś we wszechświecie żyją ufoludki?

Audycja: Poranek (kliknij aby poznać cykl audycji)

Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.05.2022.
Godzina emisji: 7.00.

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. 
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci", "Opowieści ludów świata", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci", a także podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców, w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską. Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz więcej na temat: radio dla dzieci radio dla rodziców ukraina
Zobacz także
Czytaj także

Pierwsza wyprawa na biegun południowy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 13:02
14 grudnia 1911 roku wyprawa dowodzona przez Norwega Roalda Amundsena dotarła jako pierwsza w historii na biegun południowy. Wybierzemy się tam i my i sprawdzimy co na tym biegunie możemy zobaczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Poranku PRD" Poznajemy uroki Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:15
Według legendy, opowiadanej przez Marka Terencjusza Warrona, Romulus założył miasto Rzym w dniu 21 kwietnia 753 pne. Rzym to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na ziemi, które zachwyca turystów na każdym kroku. Majestatyczne Koloseum, przepiękna Fontanna di Trevi, starożytny Panteon czy urokliwe Schody Hiszpańskie prowadzące do kościoła Trinitia dei Monti to tylko nieliczne z ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Rzymie.
rozwiń zwiń