!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Masło czy margaryna?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 23:59
Smarować chleb masłem czy margaryną? Istnieje na ten temat wiele kontrowersji i mitów. Pomogą je obalić goście audycji.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W audycji poruszyliśmy również temat obecności margaryny w diecie niemowlęcia oraz margaryn ze sterolami roślinnymi obniżającym poziom cholesterolu we krwi starszych członków rodziny.

Goście audycji: Prof. dr hab. Piotr Socha, pediatra gastroenterolog współautor Zaleceń Żywienia Niemowląt, Dyrektor Naukowy Centrum Zdrowia Dziecka, prof. dr hab. Krzysztof Krygier, technolog żywności z Grupy Uczelni Vistula, dr hab. Dariusz Włodarek, dietetyk, Kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

W drugiej części audycji rozmowa o stosowaniu w kuchni różnego rodzaju tłuszczów roślinnych i ich wpływie na nasze zdrowie.

Oleje roślinne różnią się między sobą składem tzw. kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na zdrowe człowieka. Szczególną uwagę obecni w studiu eksperci poświęcają olejowi kokosowemu, palmowemu oraz olejom tłoczonym na zimno i rafinowanym. W audycji znajdujemy odpowiedź, na pytanie jakiego tłuszczu użyć na zimno a którego do pieczenia i smażenia

Rozmaiała Joanna Neuhoff Murawska.

Data emisji: 08.01.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Współczesna wiedza o wodzie kontra mity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 23:00
Nawet dziecko wie, że bez wody nie ma życia, jednak ilość mitów, które przez lata narosły na ten temat jest rekordowa! Prowadząca program wraz z gośćmi zestawiają fakty na temat wody niegazowanej i gazowanej, butelkowanej, wodociągowej, porządkują wiedzę na temat zawartości minerałów w wodach butelkowanych i wskazują, które z nich nadają się do picia dla niemowląt, a które dla starszych dzieci. Ważnym wątkiem w dyskusji jest nawodnienie organizmu w upał i podczas wysiłku fizycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mleko mamy, modyfikowane i krowie. Poznaj najważniejsze fakty.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 23:00
Do karmienia piersią większości mam nie trzeba przekonywać, jednak po ukończonym 6 miesiącu życia dziecka przychodzi czas, aby w menu dziecka pojawiły się nowe produkty. Temat rozszerzania diety poruszymy oddzielnie, dzisiaj skoncentrujemy się na nabiale w diecie maluszka, jako, że budzi on często wiele kontrowersji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciąża - niepowtarzalny czas w życiu matki i dziecka

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 23:59
O tym, czym jest epigenetyka, jak przyrosty masy ciała wpływają na zrowie matki i dziecka, o dietach i suplemaentach diety oraz o skrajnie niebezpiecznych zachowań w czasie ciąży, jak spożywanie alkoholu i palenie tytoniu
rozwiń zwiń