!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Prawne zagadnienia dla młodych mam. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 14:57
Jak nie zgubić się w gąszczu zmieniających się przepisów, na jakie przyszła mama powinna szczególnie zwrócić uwagę. Gdzie szukać aktualnych informacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Marzena Pilarz-Herzyk. Autorka bloga Mama Prawniczka gość Idy Nowakowskiej w podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. Podcastu posłuchać można korzystając z bezpłatnej platformy podcasty.polskieradio.pl.
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD przed siedzibą Polskiego Radia
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD przed siedzibą Polskiego RadiaFoto: PR

Sprawy prawne dotyczące przyszłych mam to przede wszystkim te związane z zatrudnieniem. Podstawowa sprawa, jak powiedziała Marzena Pilarz-Herzyk, autorka bloga Mama Prawniczka, to sprawdzenie jaką przyszła mama ma umowę i do kiedy ona obowiązuje. Od tego będzie zależało uzyskanie zasiłku macierzyńskiego. Rodzaj tej umowy w dniu porodu, będzie rzutował na cały kolejny rok. Warto sprawdzić to na etapie planowania ciąży lub, najpóźniej, w trakcie jej trwania.

- Samym urlopem macierzyńskim można zająć się już bliżej terminu porodu. Dokument uprawniający do otrzymania tego świadczenia, należy złożyć do 21 dni po porodzie dlatego warto przygotować go wcześniej i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - radziła gość Idy Nowakowskiej dodając, że wbrew informacjom powszechnie przyjętym, urlopu macierzyńskiego nie trzeba wybierać jednorazowo. Urlop ten można dzielić na części oraz można go podzielić z ojcem dziecka.

W połowie roku szykują się duże zmiany w urlopach rodzicielskich. Dzieje się to za sprawą Dyrektywy unijnej z 2019 roku. Jak będzie wyglądał urlop rodzicielski na nowych zasadach? O tym w najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.

Ida Nowakowska, młoda mama, zwraca się w swoich rozmowach do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. W rozmowach z ekspertami chce rozwiać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Premierowe podcasty przygotowane przez autorkę we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom usłyszeć można w każdą środę.

Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem będzie możliwość zadawania pytań autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów. W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! Zobacz spot PRD. 


Zobacz także
Czytaj także

Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:14
Sen to nie tylko odpoczynek, w tym czasie dzieje się wiele procesów związanych zarówno z przetwarzaniem informacji, rozwojem, ale także zdrowiem fizycznym. Zdrowy sen małego dziecka - jak o niego zadbać? Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże z dzieckiem. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 18:11
Czy można wyruszyć w podróż z dzieckiem tak, aby korzystać w pełni z jej uroków, jednocześnie nie narażając siebie i dziecka na trudności i niewygody? Jak się spakować, na co zwrócić szczególną uwagę i... dokąd jechać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powrót młodej mamy do formy. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 21:59
Na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia jest już dostępny najnowszy odcinek dotyczący macierzyństwa. Autorka podcastu Ida Nowakowska rozmawia w nim o tym, jak wygląda powrót kobiety do formy po przebytej ciąży. Jej gościem jest Ewa Kowalik, osteopatka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czas połogu. Jak sobie pomóc? Nowy podcast Idy Nowakowskiej dla PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 14:49
Co dzieje się w organizmie kobiety po porodzie, i jak nie zaniedbać samej siebie i swojego zdrowia, kiedy mały człowiek absorbuje całą naszą uwagę. O tym w najnowszych podcaście Polskiego Radia Dzieciom. Gościem Idy Nowakowskiej jest Joanna Piórek - Wojciechowska – fizjoterapeutka. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Zapraszamy!
rozwiń zwiń