X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak mimo zabiegania walczyć o tu i teraz? Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 15:00
Czerwiec to zabiegany czas, w którym – choć zaczynają się wakacje – wiele spraw się kończy i trzeba wiele wysiłku, by je zamknąć. W tym czasie załatwiania spraw, trudno być tu i teraz i poświęcić chwilę najbliższym. Tu i teraz jest tematem niezwykłej ojcowskiej inicjatywy, która funkcjonuje już od wielu lat. Tato.Net organizuje regularne spotkania dla mężczyzn, którzy są ojcami. 11 czerwca odbyło się kolejne Forum Tato.Net, a jego podtytuł "Walcz o tu i teraz", będący jednocześnie myślą przewodnią, stał się inspiracją do najnowszej Strefy Rodzica, której gościem był muzyk, producent muzyczny i twórca zespołu Dzieci z Brodą, a także ojciec dwanaściorga dzieci – Joszko Broda.
Wiosenna edycja XIII Forum Tato.Net odbyła się 11 czerwca w Legnicy.
Wiosenna edycja XIII Forum Tato.Net odbyła się 11 czerwca w Legnicy.Foto: shutterstock.com/Zoteva

Posłuchaj
59:25 [DAB]Dzieciom (PCM) 10 czerwiec 2022 21_00_06.mp3 "Walcz o tu i teraz". Forum Tatno.Net. Rozmowa z Joszko Brodą cz. 1

 

Odnajdowanie tu i teraz w relacjach ze swoimi bliskimi to bardzo przydatna umiejętność. Joszko Broda w piękny sposób opowiada o rodzicielstwie oraz o korzyściach płynących z posiadania wieloletniej rodziny. - My dajemy życie, ale to życie nam daje potem życie. Najmłodsza córka, Tosia, co najmniej raz dziennie jest przytulona przez każde z rodzeństwa i oczywiście przez rodziców, co najmniej raz dziennie każdy bierze ją na kolana i codziennie każdy chce powiedzieć jej coś ważnego. - A ponieważ nasz świat jest matematyczny, to mnożąc to, że każdy z nas zrobi to codziennie raz, jest tego już sporo, ale uwaga, nikt z nas nie ma tak, że chce przytulić Tosię codziennie tylko raz. Raz na godzinę, no i ta matematyka jest jeszcze większa” – tłumaczy gość Strefy Rodzica. 

Posłuchaj
59:23 2022_06_10 22_00_09_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 "Walcz o tu i teraz". Forum Tatno.Net. Rozmowa z Joszko Brodą cz. 2

Bycie tu i teraz to odczuwanie chwili i jak najlepsze przeżywanie teraźniejszości. Jest to umiejętność, której warto uczyć także dzieci, ale żeby je nauczyć, najpierw trzeba opanować to samodzielnie i dawać im przykład, jednocześnie traktując ich jak równych sobie. Pamiętajmy, że obie strony mogą się od siebie wzajemnie uczyć. - Dzieci potrzebują być traktowane poważnie. Dzieci nie potrzebują infantylizmu, świata infantylnego. Dzieci nie czekają na słoneczko, dzieci pragną słońca, dzieci nie czekają na kanapeczkę z masełkiem, tylko na kanapkę z masłem.

 

Audycja: Strefa Rodzica

Prowadzi: Mikołaj Foks

Gość: Joszko Broda – muzyk i producent muzyczny

Data emisji: 10.06.2022

Czytaj dalej:
"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem
Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy?

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jak oceniać zachowanie dzieci? Rozmowa z autorką książki "Nie ma niegrzecznych dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 20:03
Maluchy w wieku przedszkolnym nierzadko zmagają się z typowymi dla tego okresu trudnościami, np. są zazdrosne o rodzeństwo, unikają mycia rąk, kłamią lub marudzą. Czy to jednak oznacza, że są niegrzeczne? Ocenianie dziecka pod kątem grzeczności bardzo często jest równoznaczne z wyrażaniem opinii na temat jego dobrego lub złego zachowania. Jak się jednak okazuje, nie ma dzieci niegrzecznych. Mogą być natomiast takie, które np. nie mają energii, aby poradzić sobie z różnymi bodźcami. O zachowaniu dzieci i pojęciu grzeczności opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Agnieszka Stążka-Gawrysiak, autorka książki "Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oglądanie bajek. Co robić, by uniknąć awantury po skończonym seansie?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 13:00
Oglądanie bajek to wręcz nieodłączna część dnia większości dzieci w różnym wieku. Jak ustalić czas oglądania? Co zrobić w sytuacji, gdy wyłączenie bajki powoduje płacz i krzyk? Na te i inne pytania odpowiedziała w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom Marlena Bronhard Puchała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 09:36
Dlaczego tak często opieramy się na starej hierarchii władzy i traktujemy dzieci jak "poddanych", którzy są zdani na naszą łaskę i niełaskę? Jaką rolę chcemy jako rodzice odgrywać wobec swoich dzieci? Czy powinniśmy w ogóle przyjmować jakąś rolę, czy też możemy zachowywać się wobec nich autentycznie jako człowiek?
rozwiń zwiń