X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wakacje z dziećmi w myśl pozytywnej dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 10:59
Nie da się zrobić wakacji od rodzicielstwa i wychowywania pociech. Wspólny wyjazd to czas, w którym oczekiwania mogą mijać się z rzeczywistością. I mowa tu o oczekiwaniach obu stron. Z pomocą przychodzą zasady. Każdy moment na wdrożenie pozytywnej dyscypliny jest doby. O niej, w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła trenerka pozytywnej dyscypliny, Agnieszka Białecka-Rutkowska. 
Wakacje w myśl pozytywnej dyscypliny to samodzielne pakowanie się, po uprzednim przygotowaniu listy i omówieniu z dziećmi, co należy wziąć ze sobą na wyjazd.
Wakacje w myśl pozytywnej dyscypliny to samodzielne pakowanie się, po uprzednim przygotowaniu listy i omówieniu z dziećmi, co należy wziąć ze sobą na wyjazd. Foto: altanaka/shutterstock.com

Pozytywna dyscyplina uczy bardzo ważnych kompetencji życiowych. Wakacje w myśl pozytywnej dyscypliny to samodzielne pakowanie się, po uprzednim przygotowaniu listy i omówieniu z dziećmi, co należy wziąć ze sobą na wyjazd. Wyręczając dzieci w pakowaniu, choć zyskujemy na czasie, odbieramy im możliwość uczenia się i rozwijania tej umiejętności, a także poczucie sprawczości. Nauka pakowania, a także każdej innej kompetencji, wymaga zarezerwowania nieco większej ilości czasu. 

Przenieśmy się do miejsca, które jest celem wakacyjnych przygotowań. Morze, plaża albo urokliwe góry, a z drugiej strony kolorowe promenady i stragany pełne nieprzydatnych gadżetów. Tak to widzimy my, dorośli, jednak w oczach dzieci świat wygląda zgoła inaczej. Pomysłem trenerki pozytywnej dyscypliny biesy wydzielenie dziecku własnego budżetu, którym będzie samodzielnie zarządzał. 

Posłuchaj
59:16 2022_06_15 21_00_07_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Wakacje z dziećmi w myśl pozytywnej dyscypliny. Jak ustalać wakacyjne zasady?

W przypadku młodszych dzieci, możemy umówić się, że dziecko weźmie ze sobą swoją ulubioną zabawkę albo ustalić, że kupimy coś ostatniego dnia wyjazdu, a do tego czasu dziecko będzie sobie oglądać i zastanawiać się, jaką zabawkę wybrać. Warto z dziećmi rozmawiać, kontraktować i umawiać się na konkretne zasady. 

Więcej o tym, jak wychowywać dziecko w myśl pozytywnej dyscypliny, również podczas wakacji, w Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Gość: Agnieszka Białecka-Rutkowska - trenerka pozytywnej dyscypliny
Data emisji: 15.06.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Jak mimo zabiegania walczyć o tu i teraz? Forum Tato.Net
Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom
Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej
Jaką rolę odgrywa ojciec w wychowaniu dziecka? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o  dzieciach z Ukrainy. Są to lekcje języka polskiego. "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". Premierowe odcinki ukazują się w czwartki na platformie podcasty.polskieradio.pl i na stronie polskieradiodzieciom.pl

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Cierpliwość rodzicielska – można ją wyćwiczyć jak mięsień

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 14:52
Rodzice mają w swojej codzienności wiele sytuacji, w których emocje biorą górę. Zarówno cierpliwość można wyćwiczyć i można się ich nauczyć. Jest to długa, ale opłacalna droga. Można też zadbać o siebie w taki sposób, by cierpliwość nie była wysiłkiem, ale efektem ubocznym. Izabela Antosiewicz odkryła swoją drogę do cierpliwości poprzez połączenie różnych metod, które pojedynczo nie działały. Poszczególne metody specjalistka od pracy na mocnych stronach przedstawiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Lato w teatrze" ma już piętnaście lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 12:25
"Lato w teatrze" funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem. "To, co się odbywa w trakcie tych dwóch tygodni, zależy od zespołów projektowych. Organizowane są wszelkiego rodzaju zajęcia twórcze, od takich stricte teatralnych po dramaturgiczne, choreograficzne, zajęcia muzyczne" – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Joanna Krukowska Gulik, koordynatorka akcji, która gościła w "Strefie Rodzica". 
rozwiń zwiń