X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Akcja "Lato w teatrze" ma już piętnaście lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 12:25
"Lato w teatrze" funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem. "To, co się odbywa w trakcie tych dwóch tygodni, zależy od zespołów projektowych. Organizowane są wszelkiego rodzaju zajęcia twórcze, od takich stricte teatralnych po dramaturgiczne, choreograficzne, zajęcia muzyczne" – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Joanna Krukowska Gulik, koordynatorka akcji, która gościła w "Strefie Rodzica". 
Najważniejsze w akcji Lato w teatrze jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników.
Najważniejsze w akcji "Lato w teatrze" jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników. Foto: shuttesrstock/Yuganov Konstantin

Najważniejsze w akcji "Lato w teatrze" jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników. Każdy zespół projektowy przygotowuje wniosek pod temat, który uznał za najbardziej interesujący. "Te dwa tygodnie mają dać taką szansę, żeby poznawać ten temat, doświadczać w obszarze tego tematu, żeby też uruchamiać krytyczne myślenie" – mówiła koordynatorka. 

Posłuchaj
59:14 2022_06_09 22_00_26_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 "Lato w teatrze” funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem.

 

Podczas finału dzieci mają możliwość wypowiedzenia na scenie swojego zdania w wybranym temacie. Zarówno warsztaty, jak teatralna scena, mają być miejscem swobodnego przekazywania własnych myśli. Nie chodzi o to, by uczestnicy perfekcyjnie nauczyli się swoich ról. To nie odegranie widowiska jest tutaj najważniejsze. Tutaj chodzi o radość tworzenia, rozwój, spotykanie się i dyskutowanie o swojej pracy. Cały ten proces jest zdecydowanie istotniejszy niż sam efekt.  

"Lato w teatrze" będzie się odbywać w całej Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. Zespoły projektowe skupiają tam dzieci z najbliższej sobie okolicy, włączając przy tym do działania społeczność lokalną. Wśród tematów: wartości, ruch, komunikacja. Więcej na temat projektów w ramach akcji "Lato w teatrze" w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zachęcamy do wysłuchania. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Gość: Joanna Krukowska-Gulik – koordynatorka akcji "Lato w teatrze"
Data emisji: 09.06.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Czym są kolonie? Poznajemy różne znaczenia słów
Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój
Czy lenistwo rodziców ma wpływ na samodzielność dzieci?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także

Czytaj także

"Zbudujmy sobie wioskę". Rozmowa z autorkami książki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:20
Dzięki procesowi rozwoju osobistego możemy lepiej poznać siebie oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Co więcej, odkrywanie siebie oraz zdobywanie umiejętności odróżniania emocji od myśli pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym. Na temat budowania relacji z innymi oraz rodzicielstwie opowiedziały w "Strefie Rodzica" Małgorzata Stańczyk oraz Agnieszka Stein, autorki książki "Zbudujmy sobie wioskę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobry sen. Jak zadbać o swój rytm okołodobowy? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 11:38
Problemy ze snem kojarzą się nam najczęściej z bezsennością czy budzeniem się w nocy, jednak obejmują również nadmierną senność. Trudności z zasypianiem mogą być spowodowane nadmiernym pobudzeniem, które często jest spowodowane natłokiem myśli czy obowiązków w ciągu dnia. Niekiedy problemy ze snem są powiązane z zaburzeniami nastroju lub zaburzeniami lękowymi. Kolejnym powodem jest rozregulowanie rytmu okołodobowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 23:19
Bardzo często na grupach o edukacji domowej (i nie tylko na tych) pada pytanie – jak się uczyć. Jakie sposoby, metody, pomysły się sprawdzają, a jakie nie. Jeżeli jesteś rodzicem, to pewnie takie pytania też przebiegają Ci przez głowę. Jak pomóc dziecku się uczyć? Jak nauczyć go uczenia się?
rozwiń zwiń