!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Edukacja filmowa w kinie, w szkole i w domu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 08:00
Wrzesień to doskonały moment nie tylko na kompletowanie wyprawki i zapisy na zajęcia dodatkowe, ale również na zaplanowanie udziału w długofalowych projektach edukacyjnych razem z klasą, a czasem po prostu na urozmaicenie codziennych zajęć z polskiego czy historii. Takie możliwości stwarzają różne organizacje, zajmujące się filmem.
W Strefie rodzica w PRD o edukacji filmowej dla dzieci
W "Strefie rodzica" w PRD o edukacji filmowej dla dzieciFoto: Glow Images/ East News

W Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawiamy z Anną Ludwiniak-Surdyn ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty o rekrutacji do stacjonarnych i online programów Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, a także z Wiolettą Mrozek, która jest nauczycielem edukacji filmowej w jednej z warszawskich szkół podstawowych. 

Posłuchaj
58:54 2022_09_15 21_00_41_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Edukacja filmowa w kinie, w szkole i w domu Cz. 1

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wywodzi się z Warszawy i z Wrocławia, jednak obecnie obejmuje swoją opieką ponad sto miast na terenie całej Polski. „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to jest siedemnaście cykli tematycznych dla wszystkich grup wiekowych począwszy od naszych najmłodszych widzów w przedszkolach poprzez podstawówki aż do szkół ponadpodstawowych” – mówi Anna Ludwiniak-Surdyn. Każdy cykl tematyczny składa się z siedmiu filmów. Dzieci i młodzież uczestniczą w seansach filmowych co miesiąc przez siedem miesięcy roku szkolnego. 

Posłuchaj
59:14 2022_09_15 22_00_14_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Edukacja filmowa w kinie, w szkole i w domu Cz. 2

Edukacja filmowa to nie tylko seanse. Wioletta Mrozek nie tylko ogląda filmy wraz ze swoimi uczniami, na podstawie których przeprowadza lekcje polegające na analizie, ale też uczy historii kina i tłumaczy, jak wygląda proces tworzenia filmu, a zdobytą wiedzę pozwala zastosować w praktyce. Przychodzi więc moment, kiedy na ręce uczniów trafia kamera – w ten sposób realizowane są podstawy produkcji filmowej. Więcej o możliwościach związanych z edukacją filmową w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom.  

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Gość: Anna Ludwiniak-Surdyn – koordynatorka programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Wioletta Mrozek – nauczyciel edukacji filmowej
Data emisji: 15.09.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Filmy bodźcem do trudnych rozmów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 18:00
Edukacja filmowa stanowi doskonałe narzędzie wspierające proces edukacji i wychowania dzieci. Słowa i dźwięki przekazywane w produkcjach audiowizualnych mogą być dla dorosłych inspiracją do poruszenia pewnych zagadnień z dziećmi i młodzieżą, którym z kolei film pomaga lepiej zrozumieć rzeczywistość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać z dziećmi o brutalności w popkulturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 16:26
Niektóre zjawiska popkultury budzą wiele kontrowersji. Od niedawna przedmiotem dyskusji jest serial "Squid Game", o którym mówi się, że swoją treścią i produkcją przesuwa kolejne granice. Ze względu na ukazane w nim kwestie, serial ten jest dozwolony od lat 16. Jednak pomimo to, stanowi on jeden z głównych tematów rozmów wśród uczniów, także tych młodszych. O wpływie popkultury na społeczeństwo w odniesieniu do serialu "Squid Game" opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom, Dawid Łasiński, pedagog znany jako Pan Belfer oraz Dorota Minta, psycholożka dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogólnopolska Kampania Społeczna "Odłącz się - Połącz się"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 12:41
Farma Iluzji to miejsce, w którym nie ma rzeczy niemożliwych i można uczyć się poprzez zabawę. To także przestrzeń pozwalająca dostrzec, że naprawdę wiele zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Co robić, jeśli wydaje nam się, że dziecko woli ekran smartfona od kontaktów z rówieśnikami? O tym w audycji "Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom, której gościem była Karolina Józefowicz. 
rozwiń zwiń