Polskie Radio Dzieciom

Jak pogodzić pilotowanie wypraw z macierzyństwem? W PRD Anna Olej-Kobus

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 13:04
Pełnoetatową pilotką wypraw gościni Strefy Rodzica została kilka lat temu. Wcześniej była dziennikarką, fotografką i pisarką, co oznacza, że część pracy wykonywała w domu, a na wyjazdy służbowe często zabierała ze sobą dzieci i były to wyprawy z całą rodziną. - Kiedy zostałam pilotką, zaczęłam po prostu zostawiać moją rodzinę, bo praca pilota jest absolutnie angażującym zajęciem z dorosłymi ludźmi i tam nie ma miejsca na to, żeby zabierać swoją rodzinę - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Anna Olej-Kobus.
Anna Olej-Kobus
Anna Olej-KobusFoto: Forum/Grazyna Myslinska

- W pewnych decyzjach pomagało mi to, że mój tata pracował na statkach. Najpierw był młodszym marynarzem, potem się piął po szczeblach i został w końcu kapitanem żeglugi wielkiej. Dla mnie to było zupełnie naturalne, że mój tata wypływa w rejs i go nie ma przez pół roku. To było po prostu częścią naszego dzieciństwa - tłumaczyła gościni Strefy Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Posłuchaj
59:24 2022_10_04 22_00_52_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak pogodzić pilotowanie wypraw z macierzyństwem?

Afrykańskie opowieści Anny Olej-Kobus możemy czytać zarówno na blogu, jak i w książkach jej autorstwa. - Afryka jest moją wielką miłością, a z miłości się nie da tłumaczyć. To po prostu jest. Dopada nas kiedyś i już tak z nami zostaje - mówiła Anna Olej-Kobus - Mając do wyboru dowolny najpiękniejszy kraj w Azji, Ameryce, gdziekolwiek, ja zawsze wybieram Afrykę, bo tyle jest jeszcze miejsc, w których nie byłam oraz tyle jest jeszcze miejsc, do których z radością powrócę.  

W Afryce Anna Olej-Kobus zgłębia tajniki medycyny naturalnej, spotykając się z wieloma metodami leczniczymi. Niektóre z metod możemy przenosić na nasz rodzimy grunt, inne są jednak nieco bardziej wątpliwe. O tym, jak czerpać z dalekich podróży, a także o tym, jak godzić macierzyństwo z odległymi wyprawami, usłyszeć można w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Gość: Anna Olej-Kobus – podróżniczka
Data emisji: 04.10.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

REKLAMA

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! Zobacz spot PRD:

Zobacz także
Czytaj także

Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 21:00
Z okazji Dnia Mamy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy podcast, w którym Ida Nowakowska rozmawia ze swoją mamą o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią oraz o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką. Nie zabraknie też wspomnień o ulubionych zabawach małej Idy oraz rozważań o tym, co jest najważniejsze we właściwym wychowaniu małego człowieka. Zapraszamy na bardzo osobistą rozmowę. [POSŁUCHAJ JUŻ TERAZ]
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:59
Biorąc pod uwagę ostatnie lata można zauważyć, że różnice w wykonywanych czynnościach, które kiedyś były stereotypowo przypisywane mamom lub tatom powoli się zacierają. Obecnie w rodzicielstwie występuje wymiana ról, czego efektem jest większa współpraca między dorosłymi, a także jednakowe zaangażowanie obojga rodziców. Dodatkowym zaproszeniem dla ojców do bycia obecnym w życiu rodzinnym jest kalendarz, o którym w "Strefie Rodzica" opowiedzieli jego twórczynie Ania Tomaszewska, Agnieszka Trawczyńska oraz współautorzy, Krystian Hanke i Michał Alicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jak to jest być mamą?" Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 13:43
Mimo stresu, strachu i nerwów z jakimi wiąże się rodzicielstwo, dla większości kobiet bycie mamą to jedno z najpiękniejszych doświadczeń życiowych. Czy można się jednak do niego przygotować? Co prawda, kobieta może przypuszczać, jak odnajdzie się w roli mamy, jednak rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak nasze oczekiwania. O byciu mamą opowiedziała w "Strefie Rodzica" Iwona Kilińska, autorka kampanii społecznej #Stop Krytyce Mam, blogów parentingowych oraz przewodnika "Jak to jest być mamą", którego pierwsza część ukaże się już niedługo.
rozwiń zwiń