Polskie Radio Dzieciom

Jesienna InteGracja, czyli nowa gra karciana dla całej rodziny i nie tylko!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 11:45
Jesień na dobre rozgościła się za naszymi oknami. Ta pora roku to czas, który częściej spędzamy w domowym zaciszu. Jak dobrze go wykorzystać w gronie najbliższych? Odpowiedź na to pytanie zna autorka gier, Anna Sulej, która gościła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Gra rodzinna Pytaki i opcja dla par, czyli Gra Wstępna to pozycje, które funkcjonują na rynku od dłuższego czasu. Teraz przyszedł czas na całkowicie nową propozycję, InteGRAcję, o której opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" jej autorka. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Pytaki są dostępne już od dziesięciu lat i stanowią propozycję wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny, skupiając się na tym, kim dla siebie jesteśmy, co w sobie lubimy, co nas łączy i co o sobie myślimy. Wszystko to zostało zamknięte w małym pudełeczku z żetonami. Celem najnowszej, trzeciej w dorobku Aleksandry Sulej gry jest nie tylko świetna zabawa, ale też poznanie się w gronie znajomych, przyjaciół lub rodziny. Ta towarzyska gra karciana pomaga pogłębiać istniejące już relacje, jak i nawiązywać nowe. 

InteGRAcja od Pytaków różni się zakresem tematycznym i minimalnym wiekiem gracza. Inne niż w Pytakach są także kostki – kolorowe, oprócz klasycznego sześcianu jest też kostka dwunastościenna i dwudziestościenna. Z Pytaków znana jest kość emocji, w InteGRAcji znajduje się zaś kość postawy i kość intonacji, które urozmaicają rozgrywkę. 

Posłuchaj
60:11 2022_11_02 21_00_09_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jesienna InteGracja, czyli nowa gra karciana dla całej rodziny i nie tylko

– Stworzyliśmy możliwość rywalizowania, jeśli ktoś ma taką ochotę i w związku z tym na każdej karcie przy pytaniu jest proponowana liczba punktów, którą można dostać, kiedy się na to pytanie odpowie – wytłumaczyła Aleksandra Sulej. Osoba z największą liczbą punktów wygrywa, zostając królem bądź królową integracji. 

InteGRAcja to doskonała propozycja na jesienne wieczory nie tylko z rodziną. Więcej o tej integracyjnej grze karcianej, a także o poprzednich propozycjach autorstwa Aleksandry Sulej w Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Aleksandra Sulej – autorka gier
Data emisji: 02.10.2022
Godzina emisji: 21:00 

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na podcasty.polskieradio.pl

Zobacz także
Czytaj także

Racjonalne gospodarowanie czasem wolnym [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 12:28
W dzisiejszym świecie trudno jest nie mieć grafiku wypełnionego po brzegi. Pęd i presja środowiska towarzyszą nam na co dzień. W wolnych chwilach oczekujemy przede wszystkim wytchnienia i odpoczynku. Co zrobić, by jak najlepiej wykorzystać czas wolny?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat widziany oczami dziecka. Jak obudzić w sobie fascynację życiem?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 23:03
Widzieć świat oczami dziecka – czy jesteśmy jeszcze w stanie przypomnieć sobie, jak to jest? W powrocie do dziecięcego zachwytu nad światem może pomóc nam medytacja. Autor książki "Zachwyć się. Naucz się medytować od wielkich filozofów" definiuje medytację jako stan, w którym budzi się fascynacja, a usypia rządza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak dać dziecku poczucie, że jest szanowane i ważne?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 19:38
Terapia krótkoterminowa ukierunkowana na rozwiązanie opiera się na sprawie, z którą przychodzi klient lub która wynika w trakcie rozmów. Nie problemowi poświęca się całą energię, a poszukiwaniu rozwiązań. - To klient jest ekspertem od swojego życia, to on ma już pewne doświadczenia, swoją historię, swoje umiejętności, które może wykorzystać, żeby ten problem, z którym się boryka rozwiązać, żeby wygenerować taką wizję dobrej przyszłości – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Aga Rogala – Terapeuta jest od tego, żeby mu pomóc nakreślić kroki, które są konieczne do wykonania. 
rozwiń zwiń