Polskie Radio Dzieciom

Jak się wierzy za kratami? "Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 19:26
Jej pierwszym projektem dotyczącym więzienia był projekt fotograficzny z kobietami przebywającymi w więzieniu. – Wtedy po raz pierwszy zaświtała mi taka myśl, że ja spiszę, co one mi opowiadają – powiedziała Katarzyna Borowska. Niedługo później we współpracy z Anną Matusiak-Rześniowiecką powstała książka "Skazane. Historie prawdziwe", a następnie "Molestowane" o kobietach, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy seksualnej.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ sakhorn

Po książce "Miłość skazanych - kobieta i mężczyzna w więzieniu" przyszedł czas na książkę "Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu" będącą cyklem intymnych rozmów oraz świadectw osadzonych, którzy w wierze odnaleźli sens życia i którym wiara pomogła w przemianie i naprawieniu popełnionych błędów. W tej ostatniej wypowiadają się tylko mężczyźni. 

Posłuchaj
59:05 2022_11_30 20_59_57_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak się wierzy za kratami? "Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu"

- Ta książka, tak jak poprzednia, jest w ten sposób zbudowana, że połowa jest dedykowana rozmowom z osobami, które doświadczyły kary więzienia, a druga część z osobami, które w jakiś sposób towarzyszą tym ludziom – wyjaśniła na antenie Polskiego Radia Dzieciom autorka książki. W części drugiej pojawiają się głosy księży – kapelanów więziennych zarówno z ramienia Kościoła Katolickiego, jak i ewangelickiego, świeckich ewangelizujących w więzieniu, policjanta oraz emerytowanego pracownika służby więziennej.  

Książka ma czytelnikowi coś pokazać, skłonić do refleksji, a przede wszystkim zrobić coś dobrego. – Napisałam ją dla wszystkich, którzy zadają sobie pytania na temat takich wartości najwyższych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Katarzyna Baranowska w swojej karierze pedagogicznej niejednokrotnie miała styczność z dziećmi więźniów, które często ukrywały, co dzieje się z ich rodzicami. – Być może do klasy ich dziecka chodzi takie dziecko, a może w sąsiedztwie mieszka taka rodzina – dodała.   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Katarzyna Borowska- coach, pedagog, reportażystka 
Data emisji: 30.11.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak powstają emocje i jak je czytać?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 11:07
Jak powstają emocje? Jak czytać własne emocje i jak im się "przyglądać"? Jak identyfikować emocje u dzieci i czym są emocje w stadzie? Na te i inne pytania odpowiedział w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom dr Borys Bińkowski, autor książki "Szkoła od Nowa - Czy nauka o rozwoju człowieka pomoże nam stworzyć lepszą edukację?"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci same się nie obronią! REAGUJ na przemoc wobec dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 13:40
Dzieci same się nie obronią! REAGUJ na przemoc wobec dzieci! to kampania o tym, w jaki sposób zachowywać się, kiedy mamy podejrzenie, że wobec dziecka z naszego bliższego lub dalszego otoczenia stosowana jest przemoc. Jak zachować się w takiej sytuacji? Interweniować samemu, a może od razu wezwać policję? Na te i inne pytania odpowiedziała w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom Jolanta Zmarzlik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym w praktyce jest wiara dla ojców?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 23:35
4 Muszkieter jest ruchem chrześcijańskim, tworzącym przestrzeń do męskiej przygody dla ciała, intelektu i ducha. To grupa ojców, którzy wydają się być bardzo zaangażowani w swoje ojcostwo, w swoje związki, dla których wartości rodzinne są bardzo ważne, którzy starają się być świadomymi rodzicami i świadomie żyć. Jednocześnie w sposób otwarty mówią o swojej wierze i jest to dla nich ważne w kontekście rodzicielstwa. Co wiara oznacza dla nich w praktyce, w rodzicielstwie i w codzienności?  
rozwiń zwiń