Polskie Radio Dzieciom

Prezenty dla nauczycieli. Jak podziękować na koniec roku szkolnego? 

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 10:15
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a oprócz odbioru świadectw i oficjalnego powitania wakacji, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego jest też czas na podziękowania dla nauczycieli, a w szczególności wychowawców. Jak podziękować nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie? Czy istnieje podarunek idealny? O tym w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Koniec roku szkolnego w jednej z bydgoskich szkół.
Koniec roku szkolnego w jednej z bydgoskich szkół. Foto: Tytus Zmijewski / Forum

Temat upominków dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony wiemy przecież, że nauczyciele wykonują swoją pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie, z drugiej zaś widok nauczyciela obsypanego podarkami, kwiatami czy laurkami podczas zakończenia roku szkolnego jest już tradycją. 

Posłuchaj
58:55 2023_06_08 20_59_58_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Prezenty dla nauczycieli. Jak podziękować na koniec roku szkolnego?_Strefa Rodzica 8 czerwca godz. 21:00

Biżuteria, fotoalbum, voucher, prezent spersonalizowany lub zrobiony własnoręcznie, kwiaty cięte bądź doniczkowe - to tylko niektóre z pomysłów uczniów, a także rodziców. Czym dla nauczycieli są te upominki? Czy warto je wręczać? Co podarować nauczycielowi, a co nauczycielce, jaki prezent będzie taktowny, a który może wprowadzić w zakłopotanie?

Młodzi ludzie spędzają w szkole znaczną część dnia, a nauczyciele często są jednymi z bardziej zaufanych osób w życiu dzieci. Praca nauczyciela to przecież nie tylko przeprowadzenie 45-minutowej lekcji, ale też praca w domu, jak również nieustanne zaangażowanie w życie klasy oraz sprawy uczniów. - Od zawsze uważałam, że praca nauczyciela jest ciężką pracą i uważam, że każdy nauczyciel zasługuje na słowo "dziękuję" - mówiła Eliza Kacperowicz, mama dwójki dzieci. 

- Jestem przekonana, że dla wszystkich nauczycieli klas młodszych zwłaszcza, najlepszym prezentem będą pomoce edukacyjne lub gry do sali, ponieważ to są rzeczy, w które nauczyciele często inwestują własne pieniądze, a podziękowanie ze strony rodziców

w takiej formie z pewnością ucieszy każdego nauczyciela - dodała nauczycielka dzieci z klas 1-3. Cenną i wzruszającą pamiątką mogą okazać się również własnoręcznie wykonane prezenty,  a także pamiątkowe zdjęcia i listy napisane przez uczniów. 

- Moim zdaniem to jest bardzo ważne, bo to jest takie podziękowanie za cały rok pracy, którą czasami wykonuje się tak naprawdę poza godzinami swojej pracy - tłumaczyła nauczycielka Magdalena Koszela - Tu nie chodzi o to, żeby dostać kwiatka, natomiast chodzi o takie zwyczajne „dziękuję”. Myślę, że dla każdego nauczyciela to jest bardzo ważne i jeżeli młodzież nie podziękuje, to nauczyciel nie będzie czuł się z tym dobrze. Takie słowo „dziękuję” każdemu się należy. 

Jak podziękować nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie? Czy istnieje podarunek idealny? O tym w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Goście: Eliza Kacperowicz - mama, Magdalena Koszela - nauczycielka, pedagog
Data emisji: 08.06.2023
Godzina emisji: 21.00 

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 22.00

Koniec roku szkolnego w jednej ze szkół w Świnoujściu. Koniec roku szkolnego w jednej ze szkół w Świnoujściu.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Rodzinne wakacje – na własną rękę czy z biurem podróży

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 10:00
Jedni mówią, że warto zaufać profesjonalistom, a inni, że nikt nie zna naszych oczekiwań lepiej niż my sami. Co zrobić, aby wakacje rodzinne były udane i spełniły nasze oczekiwania nie rujnując jednocześnie naszego budżetu? O tym w rozważaniach podróżników Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie na wakacje z dziećmi? Nietypowe miejsca wypoczynkowe [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 13:26
Podczas wakacji czy urlopu często wybieramy destynacje oblegane przez turystów, zapominając o miejscach nietuzinkowych i wyjątkowych, których w Polsce jest wiele. Z racji tego, że jednak niewielu z nas o nich wie, udając się tam możemy mieć pewność, że po drodze nie spotkamy wielu ludzi. Dzięki temu miejsca te pozostają „dzikie” oraz nieco zapomniane, a przez to idealne do odpoczynku. O tym, gdzie możemy je znaleźć opowiedział w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Szczepan Żurek, nauczyciel geografii i członek Towarzystwa Krajoznawczego "Krajobraz".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rekrutacja do szkół średnich – kalendarz i punktacja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 11:50
Już niebawem bo 23 maja, ósmoklasiści napiszą swój pierwszy w życiu ważny egzamin. Po nich przyjdzie czas na rekrutację do szkół średnich. W tym roku sytuacja może być szczególnie trudna, ponieważ niespełna osiem lat temu do szkoły poszły zarówno siedmiolatki, jak i połowa rocznika sześciolatków, co sprawia, że o miejsce w szkołach średnich może nie być łatwo.
rozwiń zwiń